70$80$ Cena od osoby dorosłej
Wycieczka do Doliny Królów z Marsa Alam
polskojęzyczny przewodnik
od ok. 4.00 do ok. 22.00
Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wycieczka do Doliny Królów z Marsa Alam jest to rozszerzona wersja wycieczki do Luksoru. Zaczyna się od wizyty w świątyni Karnak, największym miejscu kultu jakie kiedykolwiek zbudowano. Jej starożytna nazwa ipet-isut oznacza „miejsce najświętsze”. Kompleks świątynny został zbudowany w ciągu 2000 lat przez pokolenia faraonów. Wielka Sala hypostylowa jest niesamowitym lasem filarów.

Po lunchu w restauracji na Nilu, odbędzie się wycieczka do zachodniego brzegu tej wspaniałej rzeki, aby odwiedzić dwa olbrzymie posągi Amenhotepa III „Kolosy Memnona”. Następnie udacie się do Doliny Królów. W tej starożytnej nerkopolii będziecie mogli (w cenie wycieczki) wejść do środka trzech grobowców. Będzie można odwiedzić również wielką świątynię Hatszepsut. Ta imponująca świątynia poświęcona Królowej Hatszepsut, jedynemu żeńskiemu faraonowi w starożytnym Egipcie, wyrasta z pustynnej równiny w szeregi tarasów i miragów. Potem zabierzemy was do obejrzenia warsztatów alabastrowych, gdzie Egipcjanie ręcznie produkują swoje produkty sklepowe.

Pod koniec wycieczki odwieziemy Cię do hotelu w Marsa Alam.

Jak zarezerwować wycieczkę do Doliny Królów z Marsa Alam?

By zarezerwować wycieczkę do Doliny Królów należy przesłać 1. nazwę hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. datę przylotu, 5. datę wylotu 6. nazwę biura podróży z którym przylecieliscie, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy

Jaka jest cena wycieczki do Luksoru z Doliną Królów dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Do Luksoru z Doliną Królów jeździmy w każdy wtorek, czwartek i niedzielę.

W cenie wycieczki

 • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
 • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
 • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
 • lunch
 • podatki i opłaty za usługi

Dodatkowo płatne

 • Napoje
 • Napiwki
 • Rejs na wyspę bananową $12 za osobę

Co warto zabrać?

 • wodę / napoje
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • ciepłą bluzę (zimą noce są chłodne, latem klimatyzacja mrozi dość mocno)
 • nie ma konieczności zabierania paszportu

Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam – czy warto?

Podobnie jak w przypadku wycieczki do Kairu tak i ta wycieczka jest związana z kilkugodzinną podróżą autobusem. Dlatego też przed kupieniem wycieczki do Luksoru (czy do Kairu) turyści pytają czy aby na pewno warto się męczyć. Zazwyczaj jednak się decydują, jadą i wracają wyczerpani, ale niesamowicie zadowoleni. Większości z nich Luksor podoba się dużo bardziej niż Kair.

Wycieczka do Doliny Królów z Marsa Alam– o czym warto pamiętać?

Wycieczka do Luksoru jest całodniową wycieczką podczas której zapewniony macie lunch. Dzień przed wyjazdem warto więc zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box.

Wycieczka do Luksoru FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Czy wycieczka do Luksoru jest bezpieczna?

Jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

Jak się ubrać do Luksoru?

Przede wszystkim wygodnie. W Luksorze zwykle jest dość gorąco (zwłaszcza latem, temperatura daje się we znaki), ale dobrze mieć ze sobą też coś cieplejszego na podróż autokarem. Zasypiając pod klimatyzacją można zmarznąć. Nie ma wymogów jeśli chodzi o zakrywanie ramion czy nóg by móc zwiedzić starożytne świątynie czy grobowce, ale zachowajmy umiar. Warto ubrać się na sportowo, nie wyzywająco, by nie przyciągać nadmiernej uwagi sprzedawców.

Jaka jest odległość z Marsa Alam do Luksoru?

Z Marsa Alam do Luksoru (przez Safagę) jest ok 450 km.

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Luksoru zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

Z hotelu w Marsa Alam odbierają Was zwykle małe busy (albo samochody osobowe), które dowożą Was do Safagi. Dopiero w Safadze przesiadacie się do autokaru.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Marsa Alam odbieramy między 3:40 a 5 rano. Powrót z Luksoru jest około 22. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat jednodniowej wycieczki do Luksoru skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +48791295430. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zdjęcia z wycieczki do Luksoru i Doliny Króli

Lubisz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszymi artykułami

Internet w Egipcie

Planując wakacje w Egipcie z pewnością chcielibyście pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Ważne więc by przed wyjazdem wiedzieć jak zdobyć i ile kosztuje internet w Egipcie.

jaką walutę zabrać do Egiptu
Jaką walutę zabrać do Egiptu

Wybieracie się na wakacje i zastanawiacie się jaką walutę zabrać do Egiptu? Czy lepiej wziąć dolary, euro, funty brytyjskie, a może przed wylotem warto kupić funty egipskie? Chętnie doradzimy!

co warto zobaczyć w Hurghadzie
Hurghada: co warto zobaczyć?

Hurghadę spośród pozostałych kurortów w Egipcie wyróżnia to, że poza słońcem, morzem, hotelami, możemy nacieszyć oko egipską codziennością. Targi, meczety, kościoły koptyjskie...

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam- 1 dzień
Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam- 1 dzień
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Wycieczka z Marsa Alam do Kairu – 1 dzień autobusem
Wycieczka z Marsa Alam do Kairu – 1 dzień autobusem
polskojęzyczny przewodnikod ok 23:30 do ok 1 Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wycieczka do Luksoru - Opinie turystów

Polecam! Wszystko było tak, jak w opisie. Czuliśmy się bezpiecznie, a przewodnik dokładał wszelkich starań, żebyśmy jak najwięcej dowiedzieli się o historii Egiptu. Bardzo miło spędzony czas!

Renata
02.03.2020

Super wycieczka. Organizacja na bardzo wysokim poziomie. Wspaniały przewodnik

Tomasz z rodziną
06.02.2020

Pełen profesjonalizm,wspaniały przewodnik. Polecam w 100 %.

Małgorzata
21.10.2019

Wszystko bardzo sprawnie i bez problemów ,,, przewodnik super Polecamy

Edyta
15.08.2019

Barbara
01.08.2019

Wycieczka rewelacyjna, a w dodatku sporo tańsza niż oferowane w hotelu. Super organizacja, wszystko na czas, zero czekania na autokar czy łódź. Super przewodnik, egiptolog, duża wiedzą. Niestety część uczestników nie była zainteresowana, popędzali przewodnika.

Nie podobały mi się dwie rzeczy, nie zdążyliśmy stanąć przy Kolosach , widzieliśmy je tylko z autokaru, oraz tak naprawdę obligatoryjna wycieczka na wyspę Bananowa- niby można było nie płynąć, ale nie było żadnej alternatywy, tylko czekanie 2 godziny w autokarze.

Polecam

Krzysiek
26.07.2019

Karolina
25.06.2019

Wycieczka rewelacyjna, a w dodatku sporo tańsza niż oferowane w hotelu. Super organizacja, wszystko na czas, zero czekania na autokar czy łódź. Super przewodnik, egiptolog, duża wiedzą. Niestety część uczestników nie była zainteresowana, popędzali przewodnika.

Nie podobały mi się dwie rzeczy, nie zdążyliśmy stanąć przy Kolosach , widzieliśmy je tylko z autokaru, oraz tak naprawdę obligatoryjna wycieczka na wyspę Bananowa- niby można było nie płynąć, ale nie było żadnej alternatywy, tylko czekanie 2 godziny w autokarze.

Polecam

Adam
21.06.2019

Super,rewelacyjny przewodnik polskojęzyczny, komfort bezpieczeństwo,wszystko na najwyższym poziomie. POLECAM Marek ( wycieczka wczoraj-16.05-dziekuje Pani Marto za wszystkie info)

Marek
17.05.2019

Iza
29.04.2019

Weronika
22.03.2019

Ewa i Mirek
22.03.2019
Damian
19.03.2019

Armand
15.03.2019

Super,rewelacyjny przewodnik polskojęzyczny, komfort bezpieczeństwo,wszystko na najwyższym poziomie. POLECAM Marek ( wycieczka wczoraj-16.05-dziekuje Pani Marto za wszystkie info) Oceniony 5 na 5.

Lucyna
21.02.2019
whatsApp messanger