Hamata - Wyspy Qulaan - Egipskie Malediwy

55$60$ Cena od osoby dorosłej
Hamata Wyspy Qulaan
przewodnik
NIE, WT, CZW
Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wyspy Qulaan (Hamata) nie bez powodu znane są pod nazwą Egipskie Malediwy. Zapierający dech w piersiach widok z krystalicznie czystą wodą mieniącą się odcieniami turkusu oraz bielutkim piaskiem powoduje, że to miejsce chętnie odwiedzane jest przez turystów.

Do pierwszego postoju płyniemy z portu około 30-40 minut. Najpierw zatrzymujemy się przy wyspie. Osoby, które lubią snurkowanie, mogą do wyspy dopłynąć wpław z przewodnikiem, podziwiając przy tym piękną rafę. Pozostali mogą popłynąć na wyspę pontonem. Wyspa jest niezagospodarowana. Nie ma tam leżaków, mat, parasoli, toalet. Zachwyca swoją naturalnością. Można wsłuchać się w nawałujące mewy, obejrzeć kraby biegające po piasku. Na wyspie jesteśmy około 30minut.

Następnie wracamy na statek i udajemy się na snurkowanie przy rafach. Po drugim przystanku odbywa się obiad na statku. Po obiedzie w programie mamy jeszcze jedno snurkowanie przy rafach.

W cenie transfer z hotelu, napoje bezalkoholowe na statku, obiad, sprzęt do snurkowania.

Na rejs na Egipskie Malediwy wypływamy z portu w Hamacie, który znajduje się ok 250km na południe od El Quseir, 170km na południe od Port Ghalib oraz około 110km na południe od Marsa Alam. Z hoteli zlokalizowanych bliżej lotniska trzeba się więc liczyć z dość długim dojazdem do portu. W trakcie transferu mamy jeden postój w Marsa Alam przy sklepie by móc kupić coś do picia czy do przekąszenia oraz skorzystać z toalety. Postój trwa około 10 minut. Na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba ze sobą mieć kserokopię paszportów

Jeśli jesteście zakwaterowaniu w hotelu na północ od miasta Marsa Alam warto przygotować się na dłuższą podróż i zaopatrzyć w breakfast boxy i wodę. Warto zabrać też coś z kolacji (banany, słodkie bułki, wedle uznania). Na transfer można wziąć poduszkę podróżną do busa czy coś do przykrycia, bo jak się zaśnie pod klimatyzacją można zmarznąć.

W porcie w Hamacie jest sporo biednych, egipskich dzieci, które podchodzą do turystów wysiadających z busów prosząc o jedzenie i picie. Jeżeli chcielibyście je wspomóc warto być na to przygotowanym.

Jak zarezerwować wycieczkę do Hamaty z Marsa Alam?

By zarezerwować wycieczkę na Wyspy Qulaan należy przesłać nazwę hotelu, numer pokoju i liczbę osób zainteresowanych wycieczką z podziałem na dorosłych i dzieci do 6 lat i między 6 a 12 lat.

Jaka jest cena wycieczki na Wyspy Qulaan dla dzieci?

Dzieci do 6 lat płacą 5$. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Rejs na wyspy Qulaan może się odbywać w niedzielę, wtorek i czwartek.

W cenie wycieczki

 • Transfer z i do hotelu na terenie Marsa Alam
 • przewodnik
 • maski i płetwy do snurkowania
 • lunch na statku
 • woda, napoje bezalkoholowe na statku
 • sprzęt do snorklingu (maska, rurka, płetwy)

Dodatkowo płatne

Co warto zabrać?

 • na rejsy morskie z Marsa Alam zawsze trzeba mieć ksero paszportów
 • ręczniki (koniecznie)
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • własny sprzęt do snorkelingu
 • tabletki na chorobę morską
 • zimą (od listopada do marca) warto wziąć ciepłą bluzę, najlepiej z kapturem
 • zimą można zabrać własną piankę do snurkowania

Zdjęcia z rejsu na Egipskie Malediwy w Marsa Alam

Lubisz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszymi artykułami

Internet w Egipcie

Planując wakacje w Egipcie z pewnością chcielibyście pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Ważne więc by przed wyjazdem wiedzieć jak zdobyć i ile kosztuje internet w Egipcie.

jaką walutę zabrać do Egiptu
Jaką walutę zabrać do Egiptu

Wybieracie się na wakacje i zastanawiacie się jaką walutę zabrać do Egiptu? Czy lepiej wziąć dolary, euro, funty brytyjskie, a może przed wylotem warto kupić funty egipskie? Chętnie doradzimy!

Napiwki w Egipcie - Bakszysz
Napiwki w Egipcie - Bakszysz

Czy warto dawać napiwki w Egipcie? Ile i komu wypada dać? Co to jest bakszysz? Przeczytaj nasz post i poznaj odpowiedzi na te pytania

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Marsa Mubarak
Marsa Mubarak

przewodnikod 9:00 do 16:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

2 snurkowania, snurkowanie z żółwiami, możliwość nurkowania z akwalungiem

Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam- 1 dzień
Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam- 1 dzień
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Wycieczka do Luksoru z Marsa Alam- 1 dzień
Wycieczka do Luksoru z Doliną Królów z Marsa Alam- 1 dzień
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wycieczka na Wyspy Qulaan - Opinie turystów 2 pozytywne opinie

Po raz kolejny wybraliśmy się z Waszym biurem na wycieczkę tym razem z Marsa Alam i oczywiście jak zawsze-strzał w dziesiątkę,wszystko perfekcyjnie zorganizowane,opieka na najwyższymi poziomie ❤❤❤ ,a wyspy i rafy zapierają dech w piersiach....Polecamy I oczywiście wrócimy bo jeśli zwiedzanie to tylko z El Sahel Travel :) dziękujemy.
Beata i Adam
02-06-2022
Fantastyczna przygoda. Ja osoba pływająca w *wodzie do szyji podziwiałam piękno raf i glebie morza. A to wszystko dzięki najlepszym przewodnikom jakich poznałam. Wyspy zapierają dech a rafa koralowa zachwyca kolorami. Opieka na najwyższym poziomie, jedzenie smaczne i masa atrakcji. Polecam w 100% . Na pewno wrócę i na pewno z tym biurem. Dziękuję ❤️
Sylwia Bober
28-05-2022

Dodaj opinię

whatsApp messanger