Wyspa Giftun Hurghada

25 $ Cena od osoby dorosłej
Wyspa Giftun Hurghada
polskojęzyczny przewodnik
od ok. 8.00 do ok. 16.00
Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wspaniała pogoda w Egipcie jest idealna na rejsy po Morzu Czerwonym. Wycieczka na wyspę Giftun jest wspaniałym pomysłem na spędzenie dnia na snurkowaniu oraz korzystaniu z egipskiego słońca na Morzu Czerwonym. Skorzystaj z cudownej pogody w Hurghadzie spedzając dzień na Morzu Czerwonym podczas rejsu. Wyspa Giftun, która jest celem naszej podróży, jest jedną z największych wysp w pobliżu Hurghady. Piękna, piaszczysta i dziewicza plaża, gdzie nie ma ani parasoli, ani leżaków, wprowadza nas w błogi stan. Możemy spędzić relaksujący dzień na snurkowaniu i zwiedzaniu wyspy.

Z hotelu odbieramy naszych gości i udajemy się do portu gdzie czeka na nas łódź. Po wypłynięciu zatrzymujemy się w wybranych miejscach na snurkowanie, aby podziwiać piękno podwodnego świta. Okazałe rafy koralowe oraz egzotyczne ryby dotarczą wiele wrażeń. Na tej trasie jest też duże prawdopodobieństwo spotkania delfinów i popływania z nimi. Następnie na łodzi serwowany jest lunch w formie bufetu.

Dodatkowo podczas rejsu można skorzystać z przejażdżki na bananie oraz sofie w cenie wycieczki.

Po przybyciu na wyspę Giftun, każdy ma możliwość ponownie posnurkować czy popływać lub poleniuchować na plaży.

Jaka jest cena wycieczki na Wyspę Giftun dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Standardowo wycieczka odbywa się codziennie w języku angielskim. Jeżeli interesuje Was opcja z przewodnikiem polskojęzycznym prosimy o kontakt w celu ustalenia konkretnego dnia. Ale tymczasowo wycieczka nie odbywa się w ogóle ze względu na koronawirusa

W cenie wycieczki

 • transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • polskojęzyczny przewodnik
 • woda, napoje bezalkoholowe na statku
 • lunch
 • sprzęt do snorklingu (maska, rurka, płetwy)
 • przejażdżka dmuchanym bananem/ sofą

Dodatkowo płatne

 • napiwki
 • bar na wyspie
 • zdjęcia/filmy kupione od fotografa na statku
 • napoje, chipsy, lody kupione w "wodnym supermarkecie"
 • transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makadi Bay i z Safagi $9 od osoby

Co warto zabrać?

 • ręczniki (koniecznie)
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • własny sprzęt do snorkelingu
 • zimą (od listopada do marca) warto wziąć ciepłą bluzę, najlepiej z kapturem
 • zimą można zabrać własną piankę do snurkowania
 • nie ma konieczności zabierania paszportu

Wyspa Giftun – Info

Wyspa Giftun na którą płyniemy nazywa się dokładnie „Giftun Duży”. Zaraz obok znajduje się też „Giftun Mały” oraz jeszcze jedna wyspa – Abu Monqar – z którą tworzą archipelag. Wyspy Giftun w 1995 roku zostały ogłoszone terenem pod ochroną. Nie dość, że znajdują się zaraz na przeciw Hurghady, to jeszcze wokół nich znajduje się ponad 190 gatunków raf koralowych i 790 różnych egzotycznych ryb.

Wycieczka na Wyspę Giftun – o czym warto pamiętać?

Najważniejsze by pamiętać, że podczas wycieczek ze snorkelingiem, zachowujemy ostrożność aby nie zranić się o rafę. Dodatkowo przypominamy: nie wolno nam zabierać kawałków rafy czy muszelek z plaży.

Wycieczka na Wyspę Giftun - najczęściej zadawane pytania:

Czy ta wycieczka jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jak najbardziej! Ta wycieczka bardzo często wybierana jest przez rodziny z dziećmi ze względu na ilość atrakcji. Poza pobytem na wyspie, gdzie dzieci mogą bawić się w piasku i pluskać w płytkiej wodzie, częścią programu jest też snurkowanie przy rafach, oraz przejażdżka bananem i kanapą. Dzieci również mogą korzystać z wymienionych sportów wodnych.

Czy na tej wycieczce możemy zobaczyć delfiny?

To jest prawdopodobne, aczkolwiek nie zdarza się zbyt często. Jeśli bardzo Wam zależy na zobaczeniu delfinów, mamy w ofercie rejs do Domu Delfinów, gdzie prawdopodobieństwo zobaczenia tych wspaniałych zwierząt jest bardzo wysokie.

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to wyłącznie kierowcy.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 7:30 a 8:15 rano. Powrót z rejsu na Wyspę Orange jest około 16-17. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, zwykle dopiero na statku. Płacimy przewodnikowi, który z Wami będzie.

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów. Kupowanie zdjęć od fotografa czy produktów w wodnym supermarkecie nie jest obowiązkowe. Tylko jeśli jesteście zainteresowani skorzystaniem ze wspomnianych usług jest to związane z dodatkową opłatą. Napiwki również nie są wymagane, aczkolwiek miło widziane w Egipcie. Jeśli jesteście zadowoleni z obsługi z pewnością będzie im bardzo miło jeśli docenicie pracę załogi na statku napiwkiem.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat wycieczki "Rejs na Wyspę Giftun" skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +48791295430. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zdjęcia z wycieczki na wyspę Giftun

Lubisz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszymi artykułami

Internet w Egipcie

Planując wakacje w Egipcie z pewnością chcielibyście pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną. Ważne więc by przed wyjazdem wiedzieć jak zdobyć i ile kosztuje internet w Egipcie.

Czym różni się wycieczka na Giftun od Paradise i Orange Bay
Czym różni się wycieczka na Giftun od Paradise i Orange Bay

Zastanawiasz się czym, poza ceną, różnią się wycieczki na wyspę Giftun, Orange Bay , Paradise i Utopię? Nadchodzimy z pomocą!

co warto zobaczyć w Hurghadzie
Hurghada: co warto zobaczyć?

Hurghadę spośród pozostałych kurortów w Egipcie wyróżnia to, że poza słońcem, morzem, hotelami, możemy nacieszyć oko egipską codziennością. Targi, meczety, kościoły koptyjskie...

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Wycieczka do Luksoru (1 dzień busem)
Wycieczka do Luksoru (1 dzień busem)
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
polskojęzyczny przewodnikod 14:00 do 18:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Dom Delfinów Hurghada – Pływanie z delfinami
Dom Delfinów Hurghada – Pływanie z delfinami
polskojęzyczny przewodnikod 9:00 do 16:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Rejs na Wyspę Giftun - Opinie turystów

Genialna załoga statku. Snurkowanie z przewodnikiem. Dla niepływających możliwość użycia kamizelki do pływania lub pozostanie na statku. Bardzo relaksująca wyprawa. Bajeczna dzika część wyspy. Jak z bajki! Woda krystalicznie czysta. Piasek jak magiczny, biały pyłek. Smaczny lunch na statku. Polecam z całego serca,relaks i rozrywka pierwsza klasa! Transfer spod wejścia do hotelu niemal pod wejście do statku. Wszystko jest zorganizowane tak, że każdy sobie poradzi. Organizacja level expert.

Emilka
21.12.2018

Zarezerwuj wycieczkę na Wyspę Orange Bay

Podanie numeru pokoju jest wymagane, bo kierowcy odbierają Was z hotelu podając numer pokoju. Jeśli jeszcze nie jesteście zakwaterowani w hotelu, numer pokoju proszę dosłać max dzień przed wycieczką by potwierdzić rezerwację