Muzeum Egipskie i piramidy z Hurghady - Wycieczka autokarem do Kairu

42$50$ Cena od osoby dorosłej
Wycieczka pod piramidy z Hurghady
polskojęzyczny przewodnik
1.00 - 23.00 | PON, ŚR, SOB
Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Pierwsze pytanie jakie zadadzą Ci znajomi słysząc, że wróciłeś z Egiptu będzie najprawdopodobniej brzmiało: "Widziałeś piramidy?". Bo przecież o piramidach w Gizie słyszał każdy. W końcu jest to jeden z siemiu cudów świata starożytnego. Chciałbyś wiedzieć jakie to uczucie stać zaraz obok tych niesamowitych pomników historii? Mieć je na wyciągnięcie ręki? Wystarczy wybrać się z nami na wycieczkę z Hurghady do Kairu!

Wycieczka do Kairu z Muzeum Egipskim przy placu Tahrir i piramidami oraz Sfinksem odbywa się trzy razy w tygodniu - w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Zawsze zwiedzacie z polskojęzycznym przewodnikiem.

Uwaga! Przy wystarczającej liczbie chętnych we wtorki jest też dostępna tańsza wycieczka do Kairu z piramidami oraz kościołami koptyjskimi zamiast muzeum egipskiego

youtube video

Wycieczka do Kairu busem - wersja dla małych grup VIP

Wycieczka standardowo odbywa się autokarem z grupą ok 35 osób, ale ten sam program jest też do zrealizowania w wersji prywatnej dla mniejszych grup - między 4 a 8 osób, małym busem. Cena wycieczki wynosi wtedy 55$ od osoby . Wycieczka VIP busem odbywa się w niedzielę, wtorek i piątek. W cenę wycieczki VIP wliczona jest butelka wody oraz puszka napoju gazowanego lub szklanka soku w restauracji podczas obiadu.

Pełen program wycieczki do Kairu

Na wycieczkę do Kairu z Hurghady zostaniecie odebrani spod hotelu w którym jesteście zameldowani. Zależnie od hotelu odbieramy Was albo z hotelowej recepcji, albo sprzed bramy hotelu. (W niektórych hotelach ochrona nie pozwala lokalnym biurom wjeżdżać na teren hotelu). W przypadku małej ilości chętnych z danej okolicy odbieramy Was z hotelu busem lub samochodem osobowym, ALE na wycieczkę z Hurghady do Kairu (Muzeum + piramidy) zawsze jedziecie dużym AUTOKAREM. Wycieczkę rozpocznie zwiedzenie Muzeum Egipskiego przy placu Tahrir. To jest "stare muzeum". Nowe muzeum wciąż jest zamknięte. Większość eksponatów, w tym ponad 1700 obiektów z Grobowca Tutenchamona, wliczając złotą maskę faraona, wciąż znajduje się właśnie w tym muzeum przy Placu Tahrir.

Po zwiedzeniu Muzeum Egipskiego pojedziecie pod piramidy w Gizie. Tam będziecie mogli zobaczyć Wielką Piramidą Cheopsa, Średnią Piramidą Chephrena oraz Małą Piramidą Mykerinosa, a także Sfinksa. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne (więcej info na ten temat tutaj). Obiad w trakcie wycieczki do Kairu jest częścią pakietu. Napoje podczas wycieczki są dodatkowo płatne.

Po zwiedzaniu piramid przewodnik zabierze Was do perfumerii pod piramidami, gdzie będzie można powąchać i kupić egipskie olejki. W programie wycieczki nie ma żadnego targu, ale pod piramidami czy przy muzeum również można kupić pamiątki, choć warto się mocno targować ze sprzedawcami.

Dla chętnych na wycieczce jest też rejs po Nilu. Rejs po Nilu jest dodatkowo płatny - 10$ od osoby i nie jest obowiązkowym punktem wycieczki, ale osoby, które z niego nie korzystają czekają na pozostałą część grupy w autokarze. Zależnie od godziny przyjazdu do Kairu czasami rejs odbywa się rano, jako pierwsza atrakcja, czasami dopiero póżniej. Ale na każdej wycieczce do Kairu można z tego rejsu skorzystać.

Na koniec wycieczki zabierzemy Cię z powrotem do hotelu. W drodze powrotnej również zatrzymujemy się w zajeździe. Po przyjeździe do Hurghady czasami przesiadacie się do innych pojazdów by transfer przebiegał sprawniej.

Jak zarezerwować wycieczkę do piramid z Hurghady?

By zarezerwować wycieczkę do Kairu należy przesłać 1. nazwę hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. datę przylotu, 5. datę wylotu 6. nazwę biura podróży z którym przylecieliscie, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy.

Pokazanie zdjęć Waszych paszportów jest wymagane przez policję turystyczną podczas zgłaszania uczestników wycieczki i otrzymywania pozwolenia na zorganizowanie wyjazdu. Musimy więc te zdjęcia mieć max dzień przed wycieczką. Wszystkie dane można wysłąć na WhatsAppie lub Messangerze. Na zdjęciach paszportów widoczne powinno być imię i nazwisko, zdjęcie, podpis, numer paszportu. Pozostałe dane można zakryć / zamazać.

Jaka jest cena wycieczki do Kairu z Hurghady dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Do Kairu jeździmy regularnie w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Zawsze są chętni. Jedyną sytuacją w której wycieczka może zostać odwołana pomimo złożonej rezerwacji jest nieprzejezdna trasa. W przeciągu ostanich pięciu lat takie zdarzenie miało miejsce jedynie kilka razy. Zawsze powodem były obfite opady deszczu.

W cenie wycieczki

 • Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
 • bilety zgodnie z programem wycieczki
 • obiad
 • podatki i opłaty za usługi

Dodatkowo płatne

 • Napoje
 • Napiwki
 • Rejs łodzią motorową po Nilu – 10$
 • przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach - 10$
 • transfer z Sahl Hasheesh, Makadi Bay (5$ od osoby) oraz z Safagi, Soma Bay i El Gouny (10$ od osoby - min 2 osoby, w przypadku większej ilości chętnych możliwe zniżki)

Co warto zabrać?

 • wodę / napoje
 • breakfast box (Nie wiesz co to? Kliknij)
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • ciepłą bluzę (zimą noce są chłodne, latem klimatyzacja mrozi dość mocno)
 • nie ma konieczności zabierania paszportu

Wycieczka do Kairu z Hurghady – czy warto?

Wycieczka do Kairu z Hurghady jest szczególnie polecana osobom, które podczas wakacji w Hurghadzie chciałyby zobaczyć piramidy oraz muzealne eksponaty ze Starożytnego Egiptu znajdujące się w Muzeum Egipskim. Wprawdzie jazda autobusem trwa około sześciu godzin w jedną stronę, jednak jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć na żywo piramid, naprawdę warto się wybrać na wycieczkę do Kairu.

Wycieczka do Kairu z Hurghady – o czym warto pamiętać?

Wycieczka do Kairu jest całodniową wycieczką, podczas której zapewniony macie obiad. Dzień przed wyjazdem warto więc zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box. Zdarza się, że te hotelowe breakfast boxy są bardzo skąpe. Czasem są to np dwie bułki z egipską mortadellą i ogórek. Warto więc na wszelki wypadek wziąć jeszcze coś z kolacji np banana, słodką bułkę czy rogalika.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy oraz Muzeum łodzi Khufu za dodatkową opłatą - zapraszamy do zapoznania się z cennikiem w artykule zwiedzanie piramid ceny

Wycieczka do Kairu FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Czy wycieczka do Kairu jest bezpieczna?

Na każdej wycieczce do Kairu w autokarze jest z Wami policjant. My, jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

Jak się ubrać na wycieczkę do Kairu?

Przede wszystkim wygodnie. Wycieczka do Kairu to wielogodzinna podróż autokarem więc Wasza wygoda powinna być na pierszym miejscu. Nie ma żadnych wymogów jeśli chodzi o strój (typu zakryte ramiona czy kolana), ale warto mieć na uwadze panujące w Egipcie obyczaje i ubrać się skromnie. Dobrze ubrać się na cebulę by można było się rozbierać/ zakrywać zależnie od temperatur. W samym Kairze latem jest upalnie, zimą zwykle jest ciepło. Warto jednak pamiętać, że jak się zaśnie pod klimatyzacją w autokarze, czy wychodzi zimą ok 6 rano z autokaru na postoju, to można naprawdę zmarznąć. Zimą około 6 rano na zewnątrz bywa poniżej 10 stopni i zdarza się, że wieje silny wiatr.

Jaka jest odległość z Hurghady do Kairu (Gizy)?

Z Hurghady do Kairu jest ok 470km. Dojazd z Hurghady do Kairu trwa około 5 godzin, ale w przypadku zorganizowanej wycieczki do tego czasu trzeba doliczyć odbieranie turystów z hoteli, postoje i ewentualne korki przy wjeździe do miasta.

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Kairu zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 1 a 2:40 w nocy. Powrót z Kairu jest po 23. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się pilotowi, który jedzie z Wami autokarem.

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jak blisko piramid będziemy?

Piramidy będziecie mieć na wyciągnięcie ręki w cenie wycieczki. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne. Można sprawdzić ceny w artykule Zwiedzanie piramid - cena

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat jednodniowej wycieczki do Kairu skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +48791295430. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zdjęcia z wycieczki pod piramidy

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Wycieczka do Luksoru (1 dzień busem)
Wycieczka do Luksoru (1 dzień busem)
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Wycieczka do Doliny Królów(1 dzień busem)
Wycieczka do Doliny Królów(1 dzień busem)
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
polskojęzyczny przewodnikod 14:00 do 18:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wycieczka do Kairu - Opinie turystów 44 pozytywnych opinii

Byliśmy na dwóch wycieczkach: w Kairze i na Paradise, polecam bardzo, super organizacja, wszystko na tip-top zaplanowane i zrealizowane, w cenie, cena przystępna, nawet mogę stwierdzić, że atrakcyjna, przewodnicy mówiący po polsku, bardzo miła obsługa, ciekawy plan wycieczek. Spełniły one nasze oczekiwania, jeszcze raz bardzo polecam.
Agnieszka
11-08-2022
Wszystko na plus kontakt, organizacja, ceny a przede wszystkim realizacja wycieczki . Zaliczyliśmy dwie wycieczki Luksor i Kair i było super przewodnik mówiący po Polsku, dużo informacji ciekawych i z humorem. Polecamy
Sybilla
30-07-2022
Nie ma co wiele pisać . Kontakt super o każdej godzinie . Zaliczone dwie atrakcje ( Kair,qady )dwa razy wielki plus. Wszystko punktualnie bez ukrytych kosztów . Bardzo pani dziękuje . Gorąco polecam .
Radek
29-06-2022
Biuro znalazłam w internecie, nie ukrywam że poczytałam opinie i zapadła decyzja - to jest to biuro u którego zamówię wycieczki fakultatywne. Pani Marta dostępna praktycznie 24h, pomocna i miła osoba. Byliśmy w Kairze, Luxorze, na quadach, na zwiedzaniu Hurghady. Przewodnicy mówiący płynnie w języku polskim z dużą wiedzą. Odpowiedzieli na każde pytanie, opowiadali ciekawostki których próżno szukać w internecie. Wszystkiem znajomym będę polecać to biuro. Ceny połowa tego co z biura z PL. Dziękuję za wszystko i mam nadzieję do zobaczenia., ponieważ musimy przylecieć jeszcze do Egiptu. W skali do 10 oceniam na 11 ❤️
Joanna
22-05-2022
Wycieczka do Kairu i do piramid udała się na 100%. Wszystko bardzo dobrze zorganizowane, przewodnik dobrze mówiący po polsku. Kontakt z PANIĄ Martą na 6. Żeby nie było tak różowo to droga z Hurghady do Kairu troszeczkę męcząca, lecz warto było ;)
Liliana i Marek
27-03-2022
Wspaniała wycieczka za rozsądną kasę. Zaliczone piramidy, sfinks, przejarzczka wielbłądami i rejs po Nilu.Przewodnik Sam płynnie mówi po polsku, opieka na 5+. Bardzo dobry kontakt z panią Martą jeszcze przed wylotem wycieczka odbyła się w styczniu
Lidia i Krzysztof
23-01-2022
Wycieczka do Kairu była Super:) przewodnik bardzo pomocny , miły, wszystko zorganizowane wspaniale, byliśmy już kolejny raz z tym biurem i bardzo polecamy wszystkim
Ewa,Robert , Małgorzata, Robert
23-01-2022
Wycieczka do Kairu Skorzystaliśmy z biura El Sahel Travel 23.10.2021 i kupiliśmy wycieczke do Kairu mega fajna wycieczka .Wycieczka po Nilu Perfumeria Papirus no i oczywiście Giza i piramidy przewodnik Egipcjan mówiący bardzo dobrze po polsku miła i obsługa bardzo dobry kontakt z Panią Martą przez Watsapa i ceny o wiele lepsze niż u rezydenta polecam. Data doświadczenia: październik 2021
Marek
06-11-2021
Gorąco polecam wycieczki, wszystko świetnie zorganizowane, fantastyczni przewodnicy. W maju byliśmy w Kairze, a w październiku w Luksorze i na Paradise. Cudowne wrażenia, z Paradise dodatkowo piękne zdjęcia i filmik na 2 płytach do odbioru na drugi dzień w recepcji hotelu. Dziękujemy za wspaniałe wspomnienia
Marta
29-10-2021
Serdecznie polecam. Wspaniale zorganizowana wycieczka w rewelacyjnej cenie. Pan przewodnik - pełny profesjonalizm i fantastyczne poczucie humoru. Pięknie Wam dziękuję!
Jolanta
19-10-2021
Zdecydowanie polecam wycieczki z El Sahel Travel. Byliśmy na 3 z nich, Luksor+Dolina Królów, Piramidy oraz Mega Safari. Ze wszystkich jesteśmy mega zadowoleni. Przewodnicy profesjonalni, z dużą wiedzą (szczególnie Ahmed-egiptolog). Wszystko dobrze zorganizowane, na czas, bez większych opóźnień. Mega Safari - świetna zabawa na pustyni, polecam porę popołudniową, wystarczająca ilość czasu na jazdę buggy i quadem. Fajnie gdyby jednak wynajem gogli był w cenie wycieczki (taki mały minusik ale jest to opisane w szczegółach wycieczki, więc wszystko przedstawione rzetelnie). Fajnie gdyby udało się coś zrobić aby na wycieczce do Luksoru ominąć fabrykę alabastru, a na Piramidach darować sobie perfumerię i papirus. Owszem, to cześć kultury i chyba wszystkie wycieczki w tamte regiony mają te miejsca w swojej ofercie, natomiast zdecydowanie lepiej byłoby poświęcić więcej czasu na zwiedzenie Muzeum Egipskiego (wizyta tam była naprawdę błyskawiczna, zbyt mało czasu aby spokojnie się rozejrzeć). Ceny bardzo korzystne, więc podsumowanie wszystkich wycieczek na baaaaardzo duży plus. Zdecydowanie polecam.
Andrzej
07-10-2021
Mogę szczerze polecić biuro El Sahel Travel. Wycieczka na piramidy bardzo udana, organizacja na wysokim poziomie, wszystko na czas. Polskojęzyczny przewodnik. Polecam!!!
Sebastian
07-10-2021
SUPER Byliśmy z żoną na pięciu wycieczkach: Luksor, Kair, Mega Safari, Paradiso z nurkowaniem i zwiedzanie Hurghady. Każda inna ale wszystkie wspaniale zorganizowane. Polecamy wszystkim.
Darek
03-10-2021
Świetnie zorganizowane wycieczki. Byliśmy w Kairze oraz na quadach-wieczorne safari. To był świetnie spędzony czas! Dziękujemy za pomoc w sytuacjach awaryjnych. Pomoc orzymaliśmy nawet późno wieczorem. Bardzo bardzo polecamy! Nie zawiedziecie się!
Natalia i Paweł
29-09-2021
Kochani! Bardzo polecam wycieczkę do Gizy i Kairu! Rewelacyjny Pan Przewodnik - mówiący świetnie po polsku, z poczuciem humoru i zaangażowany, bardzo dobra organizacja wycieczki i cierpliwość pani odpisującej na wszystkie wiadomości na messengerze. Warto się wybrać z El Sahel Travel!
Paulina
16-09-2021
Super biuro. Byliśmy na trzech wycieczkach: Kair, Luksor i wyspa Paradise. Bardzo dobra organizacja, przewodnicy z dużą wiedzą, bardzo ciekawie opowiadali o historii Egiptu. Rejs na wyspę rewelacja. Obsługa statku przebojowa. Dmuchana kanapa i banan dostarczają adrenaliny. Jeśli wrócimy to na pewno skorzystamy z usług biura Pani Marty. Polecamy
Anna
06-09-2021
Biuro podróży El Sahel Travel - polecam. organizacja super, bardzo dobry kontakt z Panią Martą, Bardzo pomocna - w zasadzie mógłbym napisać że P. Marta uratował cały urlop, specjalnie dla nas przyjechała w dniu wycieczki do Domu delfina z tabletkami na chorobę morska, które okazały się bardzo dobre i żona zniosła dwie wycieczki morskie i to dzień po dniu. Wycieczka do Kairu i Piramid z polskojęzycznym przewodnikiem Super. Bardzo pomocny, ważne żeby słuchać co mówi, przez co uniknęliśmy konfliktów z tubylcami, którzy wciskają w dzisiejszych czasach wszystko pod pojęciem "prezentu". Generalnie odbyliśmy z biurem 4 wycieczki, jesteśmy bardzo zadowoleni, Gorąco Polecamy.
Bartek
02-09-2021
Byliśmy na 3 wycieczkach. Kair z piramidami, nurkowanie, Luksor z doliną królów... Powiem szczerze, że mogę z czystym sercem polecić. Po pierwsze różnica na tych wycieczkach z El Sahel, a wycieczkami u Rezydenta Sun Fun to około...1000zl. (4 osoby) Po drugie obsługa profesjonalna, piloci wycieczek to Egiptolog czy Archeolog... bardzo duża wiedza. Co do nurkowania, jedyny zgrzyt to brak instruktora mówiącego po Polsku. Jednak obsługa profesjonalna i bardzo fajna atmosfera na statku. Polecam. Gdy był problem z otrzymaniem zdjęć z nurkowania, Marta osobiście się zaangażowała i - mimo kilku dni opóźnienia- dostaliśmy wszystkie zdjęcia. Ogólnie bardzo polecam. Dobra jakość za niższą cenę
Jaro
17-08-2021
El Sahel Travel Biuro z górnej pułki. Spełniło każde nasze życzenie. Przerosło nasze oczekiwania. Pani Marta jest mega wróżką Mówisz i masz. 13 osobowa grupa z Polski zwiedziła kawałek Egiptu i zanurzyła się w cudownym akwarium Morza Czerwonego. Dwudniowy Kair z noclegiem oko w oko ze Sfinksem przed piramidami. Na dachu hotelu spektakl światła i dźwięku za free. Piramidy z zewnątrz i w środku, Narodowe Muzeum w Kairze, Stary Kair ze szczegółami, Miasto zmarłych wszystko czego oczekiwaliśmy. Polskojęzyczny przewodnik. Luxor - Świątynia Karnak, Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, Bananowa Wyspa, Rejs po Nilu z moczeniem nóg dla ochłody. Rewelacja! Przewodnik po studiach humanistycznych w Polsce odpowiadał na każde nasze pytania lepszą polszczyzną niż niejeden Polak… Kierowca , woził nas przez 3 dni i pokazał nam trudną jazdę kierowców w Kairze podobno mają przepisy ale to trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy. Wyspa Paradise - wycieczka rekreacyjna z możliwością nurkowania, snurkowania, kąpieli, płynięciu na bananie i kanapie oraz parasailingu wszystko w jednym. Najsmaczniejszy obiad w Egipcie to ten na łodzi Voyage II. Wróciliśmy do hotelu wieczorem pełni wrażeń z falującym obrazem raf i rybek w naszych głowach, bo każdy z nas spróbował swych sił w tym kolorowym akwarium po prostu bajka. Wielki szacun Pani Marto, dzięki za wszystko jeśli wrócimy to tylko do Was. Pozdrowienia dla męża i dzieci. 13 osobowa grupa z Polski z hotelu Le Pacha.
Dominia
14-08-2021
SUPER !!! Byłem w Kairze z Hurhady wycieczka bardzo fajna z polsjkim przewodnikiem.
Bartłomiej
14-08-2021
Super biuro. Spełniło wszystkie nasze marzenia związane z wycieczkami w Egipcie. Jakośc przerosła nasze oczekiwania. Dwudniowy Kair, Luksor i wyspa Paradise pozostanie długo w naszej pamięci. Pani Marta i jej biuro przeniosło nas w świat kolorowego Egiptu i sprawiło że na pewno wrócimy. Rewelacyjne ceny profesjonalna obsługa, zapewnienie bezpieczeństwo oraz realizacja wycieczek ponad nasze oczekiwania to atuty biura El Sahel Travel. Wszystkim nie zdecydowanym lub chcacym wykupic i przeplacic wycieczki u rezydentów polecamy to biuro i dajemy gwarancje zadowolenia. :)
Iwona
14-08-2021
Przewodnicy, którzy z nami jechali do Kairu jak i do Luxoru przekazali nam bardzo dużo ciekawostek nie tylko na temat miejsc, które zwiedzaliśmy, ale też przybliżyli nam życie codzienne mieszkańców Egiptu jak również udzielali nam podpowiedzi co do zachowania się w danym miejscu i gdzie warto co kupić. Każdy Przewodnik miał czas na odpowiedz na wszystkie zadane mu pytania. Super zorganizowane transfery z Hotelu jak i do hotelu. Wszystkie formalności dotyczące wycieczek załatwione były przez messenger. Świetny kontakt. Z czystym sumieniem mogę polecić wycieczki z tej firmy, fantastyczna obsługa, smaczne posiłki, wszystko na najwyższym poziomie. Ceny atrakcyjniejsze w stosunku do tych organizowanych przez inne biura podróży. Pani Marta wraz z mężem informują szczegółowo o przebiegu zaplanowanej wycieczki, Są mili, pomocni i sympatyczni. Polecam i pozdrawiam.
Tomasz
21-07-2021
Cudowna wycieczka do Kairu, świetny przewodnik, niezapomniane wrażenia. Dziękuję i polecam.
Marta
15-07-2021
Znakomity kontakt od samego poczatku. Bylismy na Safari Park oraz w Kairze z piramidami w 2020r. Wycieczki znakomite, profesjonalnie zoorganizowane w cenach o polowe nizszych niz z biura podrozy ktorym lecielismy. Po zakonczenie wycieczki mila Pani kontaktuje sie czy wszystko bylo ok, czy jestesmy zadowoleni- niby niewiele ale swiadczy o podejsciu do klienta. A na koniec po powrocie do Polski mielismy problemy z uszkodzona plytka ze zdjeciami kupionymi podczas wycieczki. Pani Wlascicielka poproszona o pomoc tracila swoj cenny czas aby zdobyc dla nas te nagrania i zdjecia. I dala rade za co jestemy jej podwojnie wdzieczni. Jesli wycieczki po Egipcie to tylko z tym biurem podrozy. My na pewno wrocimy. Pozdrawiamy
Robert
14-07-2021
Fantastyczne wycieczki. Byłam z synem na 6 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Marta świetna przewodniczka bardzo ciekawie opowiada o swoim życiu w Egipcie. Wycieczki do Kairu i Luksoru bardzo atrakcyjne z przewodnikami polskojęzycznymi, którzy przybliżają historię starożytnego Egiptu. Polecam wszystkim wycieczki z biurem El Sahel Travel.
Aleksandra
12-07-2021
Byliśmy na dwóch wycieczkach: Nurkowanie + wyspa Orange oraz Kair. Na nurkowaniu była obecna Marta z rodziną --> fantastyczni ludzie. Cały czas interesowali się nami i dopytywali czy wszystko OK. Do Kairu już nie pojechali ale przez cały czas z nami w kontakcie . Super biuro, super obsługa, polecamy z czystym sumieniem i już naszym znajomym daliśmy namiary. Następnym razem też skorzystamy z ich usług. Marta --> dziękujemy
Paweł z rodziną i przyjaciółmi
07-07-2021
Wczoraj wróciliśmy z Egiptu. Było bosko... byliśmy tylko tydzień ale skorzystaliśmy z 3 wycieczek organizowanych przez biuro El Sahel Travel: Kair i piramidy, wyspa Orange i spacer po Hurgadzie. Marta i jej mąż towarzyszyli nam osobiście na 2 wyprawach, dbali o to żeby nam niczego nie zabrakło, odpowiadali na wszystkie pytania. Przypominali o godzinie spotkania a także o rzeczach tak prymitywnych jak zabranie ręczników. Byłam tak podekscytowana, że gdyby nie przypomnienie to ręczników bym nie wzięła :)) Marta pomagała w szukaniu pamiątek, targowała się o jak najlepszą cenę. Jeżeli pogoda dopisze to planujemy w lutym ponownie odwiedzić Hurgadę i skorzystać z innych atrakcji na które teraz nie starczyło nam czasu. Oczywiście z biurem El Sahel Travel. Szczerze polecamy :))
Honorata i Marek
02-07-2021
Podczas mojej pierwszej wizyty w Hurghadzie skorzystałam z 3 wycieczek oferowanych przez El Sahel Travel. Brałam udział w nurkowaniu dla początkujących, skorzystałam z jednodniowej wycieczki do Kairu (Muzeum Egipskie i Piramidy) oraz ze zwiedzania Hurghady. Wszystkie wycieczki były zorganizowane w bardzo profesjonalny sposób. Busy, odbierające podróżnych spod hoteli, były bardzo punktualne. Polskojęzyczna i bardzo sympatyczna obsługa podczas każdej wycieczki. Wygodny kontakt z prowadzącymi biuro za pomocą WhatsApp. Gorąco polecam i sama z pewnością będę korzystać w przyszłości! :)
Anna N
21-06-2021
Roland
07-06-2021
Wycieczka do Kairu 24-05-2021- Pod każdym względem organizacyjnym: P E R F E K C Y J N I E !!! Szczególne podziękowania dla przewodnika Sama, za profesjonalizm i sympatyczność. POLECAMY !!!
Jarosław
28-05-2021
Wycieczka do Kairu zorganizowana ‚z dnia na dzien’. Tak samo jak podczas zwiedzania Hurghady wszytsko swietnie zorganizowne. Marta bardzo pomocna, zawsze szybko i rzeczowo odpowiadala na wszystkie pytania. Wyjazd z hotelu mielismy o 1:10 w nocy klimatyzowanym autokarem. Dwojka przewodnikow w autokarze (w jezyku polskim i angielskim) caly czas informowala o postepach na drodze i o planach zwiedzanania w Kairze. Krotki postoj w miejscowosci El Gouna (o 3:30 przekroczenie jednej ze stref bezpieczenstwa) a pozniej 25min postoj w Zafarana (mozna kupic cos do zjedzenia oraz pamiatki a takze zkorzystac z toalety). Piekne widoki nad ranem jak juz dojezdzamy do Kairu. ‚Polska’ grupa miala swietnego przewodmika Samuela, ktory bardzo ciekawie, z duza doza humoru, dbal aby kazdy zapoznal sie z historia Eiptu oraz aby nikt sie nie nudzil. Pierwsza atrakcja bylo zwiedzanie muzeum. Swietne prowadzone przez Sama. Pozniej rejs po Nilu i sesja zdjeciowa Nastepnie obiad i wyjazd troszke na poludnie do miasta Giza. Tutaj jazda na wielbladach albo rydwanach (do wyboru) w otoczeniu piramidy Mekirynosa, Pozniej piramida Cheopsa i Chefrena – sesje zdjeciowe i krotki przejazd w poblize Sfinksa oraz wejscie do grobowca kolowej Hetepheres. Po piramidach wyjazd do najstarszego w Kairze sklepu z perfumami olejkowymi. Nastepnie droga powrotna. Warto dodac ze podczas podrozy towarzyszy nam caly czas policjant dbajacy o nasze bezpieczenstwo. Powrot do hotelu o polnocy. Podczas calej wycieczki kontakt z Marta, ktora pyta jak mija nam dzien i jak podoba sie wycieczka. Ogolnie swietny dzien w Kairze, super wycieczka. Marta – dziekujemy slicznie. Polecamy wszystkim
Ewa i Paweł
11-05-2021
Po mimo odległość warto było się wybrać , po za tym co widziałem w muzeum oraz Piramidami dużo informacji od przewodnika – cena naprawdę niska, wycieczka sprawnie się odbyła ,podobnie jak kontakt z biurem podróży – byłem ,widzidzialem nie żałuję – wręcz polecam
Piotr
06-04-2021
Super wycieczka , trochę długo się jedzie ale być w Egipcie i nie zobaczyć piramid to jak by nie być.
Jadwiga
15-03-2021
Bardzo miły kontakt mailowy z organizatorem (piękna polszczyzna). Wszystko załatwiane szybko, konkretnie, niezawodnie. Podróż odbyliśmy nie busem, a klimatyzowanym, czystym autokarem z opiekunem Adamem, z którym można dogadać się po polsku. Na miejscu przewodnik mówiący po polsku. Niestety, co nie było winą organizatora, muzeum kairskie rozczarowało, i do tego zbyt mało czasu na obejrzenie wszystkiego. Polecam organizatora, sprawdził się na 100%. Wycieczkę warto odbyć, bo być w Egipcie i nie widzieć piramid…
Tomek
12-03-2021
Kolejne spotkanie i 2 wycieczki Kair i piramidy oraz Hurghada. Profesjonalna organizacja, fantastyczna obsługa i mnóstwo wspomnień. Gorąco polecam.
Tomasz, Dorota i Wiktor
02-03-2021
Polecam każdemu ! Byłem na wycieczce Kair/Giza oraz na nurkowniu w Hurghadzie! Niesamowite przeżycia (nie do opisania słowami) , świetna organizacja, świetny kontakt z Martą, przewodnicy bez najmniejszych zarzutów - jak dla mnie 10/10! Pozdrawiam
Michał
10-12-2020
Wycieczki z biurem El Sahel – profesjonalne. Wszystko zgodnie z opisem. Przewodnicy świetnie mówią po polsku. Byliśmy sporą grupą i każdy z nas był zadowolony. Skorzystaliśmy z wycieczki do Kairu, Luksoru i po Hurghadzie, a znajomi też z nurkowania. Wszystko super. Marta sympatyczna, pokazała nam zakątki Hurghady, opowiedziała o obyczajach. ? Znajomi w ostatniej chwili skorzystali z wycieczki na safari od „naganiacza” w hotelu i żałowali. Polecamy biuro i sympatyczną Martę- nie ma się czego obawiać i nie warto przepłacać ureydenta! Pozdrawiamy Martę i Egipt!
Joanna
20-07-2020
Podczas tygodniowego pobytu w rejonie MAKADI (czyli ok.30 km od Hurghady) byłyśmy z córką na 2 wycieczkach z El Sahel Travel-do Kairu(trwała niemal dobę,bo długi przejazd autokarem -wygodnym,spałyśmy ) i na popoludniowym zwiedzaniu Hurghady. Obie wycieczki godne polecenia-zorganizowane profesjonalnie. Bogaty program,ale wszystko odbywało się w dobrym tempie -bez nerwowego pośpiechu. W Kairze nasza autokarową grupa podzieliła się na 3 (polską,niemiecką i rosyjską) i każda zwiedzała że swoim przewodnikiem. W autokarze cały czas towarzyszył nam pilot. Nie było żadnego problemu z odebraniem/dowiezieniem nas do odległego hotelu. Kontakt z biurem był doskonały,a informacje udzielane przez Martę rzeczowe i wyczerpujące. W ogóle Marta to wspaniała osoba -otwarta,sympatyczna i bardzo przyjazna,przy pełnym profesjonaliźmie. Żałuję jedynie,że będąc 7 razy w Egipcie,dopiero tym razem zdecydowałam się na wycieczki z EL SAHEL TRAVEL,a i teraz robiłam to z pewną obawą,bo nie wierzyłam,że za tak NISKĄ cenę JAKOŚĆ usługi będzie na dobrym poziomie. Obawy okazały się całkowicie bezpodstawne. JAKOSĆ BYŁA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE…. Jeśli wycieczki w Egipcie to TYLKO Z EL SAHEL TRAVEL. Polecam gorąco. Sobie też życzę jeszcze wielu wycieczek z nimi. Najlepiej wkrótce.
Beata
20-07-2020
Dziękujemy za wspaniałe przeżycia, mieliśmy przyjemność być z wami w ostatnim tygodniu listopada 2019 w Kairze, Hurghadzie, Wyspie Utopia, Parasailingu i Safari quadami. Bardzo indywidualne podejście, świetny kontakt z przwodnikami. Serdecznie pozdrawiamy Martę i jej męża. Czuliśmy się bezpiecznie we wszystkich miejscach w których byliśmy. Bardzo atrakcyjne ceny i szeroki zakres wycieczek przy czym świetnie się bawiliśmy, ponieważ była fajna atmosfera. Przewodnicy doradzili nam gdzie i co kupować żeby nie przepłacać, w każdej chwili mogliśmy liczyć na kontakt z Martą w celu dogadania wszystkich szczegółów. Jeśli jeszcze raz będziemy w Egipcie to na pewno skorzystamy z waszych ofert. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy. Mateusz, Magda, Mariusz, Krystyna.
Mateusz
20-07-2020
Jeśli szukasz profesjonalnego organizatora wycieczek w Egipcie, idealnie trafiłeś. Polecamy tę niesamowitą firmę! Byliśmy z mężem na trzech wycieczkach (Kair, safari, zwiedzanie Hurghady), które zapewniły nam niezapomniane przeżycia. To oczywiście zasługa naszych elokwentnych przewodników- otwartej, uśmiechniętej, dowcipnej Marty; jej męża, uczynnego Bassama i zakręconego Sama. Szczególne podziękowania należą się Marcie, która, by pomóc nam w problemach związanych z zakwaterowaniem w hotelu, bezinteresownie poświęciła nam swój prywatny czas. ❤️???
Iwona
30-01-2020
Polecam wycieczki organizowane przez p.Martę. Bardzo dobry kontakt, rzetelne , cierpliwie podawane informacje, dobra organizacja, konkurencyjne ceny. Zapewnione poczucie bezpieczeństwa od początku do końca. Wycieczka z Hurghady do Kairu – wyczerpująca ale równocześnie niezwykle bogata (muzeum, rejs po Nilu, piramidy, przejażdżka na wielbłądach, perfumeria) – warta poświęcenia czasu. Wyprawa na Orange Beach – niesamowite wrażenia , kumulacja atrakcji (banan, kanapa, snurkowanie, plażowanie), piękne zdjęcia.
Marta
27-01-2020
Super !!! Piramidy, rewelacyjna organizacja, super kontakt z biurem. Polskojęzyczny przewodnik, przy wyjazdach z dziećmi NIEOCENIONY atut ! Sprawnie, sympatycznie. BRAWO !!! Serdecznie i z całą odpowiedzialnością polecamy ! Ponadto szeroki wybór innych
Krystian
13-01-2020
Byłam z El Sahel Travel na 3 wycieczkach – do Kairu, Luksoru i na zwiedzaniu Hurghady. Wszystkie wycieczki na super poziomie. Przewodnicy interesująco opowiadali. Wycieczki do Kairu i Luksoru odbyły sie autokarami. Polecam wszystkim !
Kasia
22-01-2019

Zarezerwuj wycieczkę Muzeum Egipskie + Piramidy

Podanie numeru pokoju jest wymagane, bo kierowcy odbierają Was z hotelu podając numer pokoju. Jeśli jeszcze nie jesteście zakwaterowani w hotelu, numer pokoju proszę dosłać max dzień przed wycieczką by potwierdzić rezerwację
whatsapp messanger