35$40$ Cena od osoby dorosłej
Stary Kair + Piramidy z Hurghady
polskojęzyczny przewodnik
1.00 - 23.00 | WTOREK
Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Chcielibyście zobaczyć piramidy, ale nie interesują Was wizyty w muzeum? Ten program jest dla Was! Zamiast muzuem egipskiego będziecie zwiedzać kościoły koptyjskie, a po obiedzie pojedziecie pod piramidy w Gizie! Wycieczka do Starego Kairu z piramidami jest też tańszą opcją i ciekawym rozwiązaniem dla osób, które były już w muzuem, a chciałyby ponownie zobaczyć piramidy.

Pełen program wycieczki do Starego Kairu i piramid

Około pierwszej w nocy zostajecie odebrani z hotelu w Hurghadzie przez przedstawiciela naszego biura. Klimatyzowany pojazd (zależnie od liczby chętnych bus lub autokar) zawozi Was do Kairu. Po trasie macie jeden dłuższy postój w zajeździe gdzie można skorzystać z toalet, napić się kawy czy coś przekąsić. W Kairze jesteście około 8 rano.

Zwiedzanie zaczynacie od Starego Kairu, gdzie głównymi punktami są:

 • Zawieszony Kościół Najświętszej Marii Panny - jeden z najstarszych kościołów w Egipcie. Wybudowany w około III w. n. e.
 • Kościół świętego Sergiusza
 • Meczet Amr Ibn El As
 • Synagoga Abrama Ibn Azra

Na chwilę obecną zwiedzanie meczetu oraz synagogi wewnątrz nie jest dozwolone ze względu na koronawirusa.

Po zwiedzeniu Starego Kairu pojedziecie pod piramidy w Gizie. Tam będziecie mogli zobaczyć Wielką Piramidą Cheopsa, Średnią Piramidą Chephrena oraz Małą Piramidą Mykerinosa, a także Sfinksa. Wejście do środa piramid jest dodatkowo płatne (więcej info na ten temat tutaj). Lunch w trakcie wycieczki do Kairu jest częścią pakietu.

Po zwiedzaniu piramid przewodnik zabierze Was do perfumerii pod piramidami, gdzie będzie można powąchać i kupić egipskie olejki.

Jednym z elementów wycieczki jest też rejsu po Nilu. Ten punkt programu jest dodatkowo płatny 10$ od osoby i tylko dla chętnych. Czasem odbywa się on rano, czasem w okolicach obiadu, więc pora rejsu bywa różna, ale na każdej wycieczce do Kairu jest dostępny. Osoby, które nie korzystają z rejsu czekają w autokarze.

Na koniec wycieczki zabierzemy Cię z powrotem do hotelu. W drodze powrotnej również zatrzymujemy się w zajeździe. Po przyjeździe do Hurghady czasami przesiadacie się do innych pojazdów by transfer przebiegał sprawniej.

Jak zarezerwować wycieczkę do Starego Kairu z Hurghady?

By zarezerwować wycieczkę do Kairu należy przesłać 1. nazwę hotelu, 2. numer pokoju, 3. imiona i nazwiska wszystkich uczestników, 4. datę przylotu, 5. datę wylotu 6. nazwę biura podróży z którym przylecieliscie, 7. zdjęcie pierwszej strony paszportów, 8. zdjęcie wizy.

Jaka jest cena wycieczki do Starego Kairu z Hurghady dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Do Kairu z programem ze Starym Kairem jeździmy we wtorki. Żeby wycieczka odbyła się w inny dzień musi być przynajmniej kilka osób chętnych. Jeżeli liczba chętnych jest niewystarczająca w poniedziałek, środę i sobotę można zamienić tę wycieczkę na program z muzuem i piramidami za dopłatą 10$ od osoby. Wycieczka z muzuem odbywa się regularnie trzy razy w tygodniu i zawsze są na nią chętni.

W cenie wycieczki

 • Transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • wykwalifikowany polskojęzyczny przewodnik
 • opłaty wstępu zgodnie z programem wycieczki
 • obiad
 • podatki i opłaty za usługi
 • polskojęzyczny przewodnik

Dodatkowo płatne

 • Napoje
 • Napiwki - bakszysz
 • Rejs łodzią motorową po Nilu – 10$
 • przejażdżka wielbłądem, koniem lub bryczką na panoramę przy piramidach - 10$
 • transfer z Sahl Hasheesh, Makadi Bay (5$ od osoby), El Gouny, Soma Bay i Safagi ($10 od osoby przy min 2 osobach). Ceny transferu z El Gouny, Soma Bay i Safagi w przypadku większych grup będą niższe.

Co warto zabrać?

 • wodę / napoje
 • breakfast box (Nie wiesz co to? Kliknij)
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • ciepłą bluzę (zimą noce są chłodne, latem klimatyzacja mrozi dość mocno)
 • nie ma konieczności zabierania paszportu

Wycieczka do Starego Kairu z Hurghady – czy warto?

Wycieczka do Starego Kairu z Hurghady jest szczególnie polecana osobom, które podczas wakacji w Hurghadzie chciałyby zobaczyć piramidy, a nie lubią zwiedzać muzueów. Wprawdzie jazda autobusem trwa około sześciu godzin w jedną stronę, jednak jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć na żywo piramid, naprawdę warto się wybrać na wycieczkę do Kairu.

Wycieczka do Kairu z Hurghady – o czym warto pamiętać?

Wycieczka do Kairu jest całodniową wycieczką, podczas której zapewniony macie lunch. Dzień przed wyjazdem warto więc zgłosić w recepcji hotelu, że wybieracie się na wycieczkę i chcielibyście zamówić śniadanie na wynos tzw. breakfast box.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramidy oraz Muzeum łodzi Khufu za dodatkową opłatą - zapraszamy do zapoznania się z cennikiem w artykule zwiedzanie piramid ceny

Wycieczka do Kairu FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Czy wycieczka do Kairu jest bezpieczna?

Na każdej wycieczce do Kairu w autokarze jest z Wami policjant. My, jako organizatorzy wyjazdu, jesteśmy zobowiązani uzyskać zezwolenie od policji turystycznej pozwalające na zorganizowanie wycieczki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek sygnały alarmujące policja nie wydaje tego zezwolenia. Do tej pory zdarzyło się to zaledwie kilka razy, i za każdym razem było związane z pogodą.

Jaka jest odległość z Hurghady do Kairu (Gizy)?

Z Hurghady do Kairu jest ok 470km. Dojazd z Hurghady do Kairu trwa około 5 godzin, ale w przypadku zorganizowanej wycieczki do tego czasu trzeba doliczyć odbieranie turystów z hoteli, postoje i ewentualne korki przy wjeździe do miasta.

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy. Ale zwiedzanie Kairu zawsze odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Z hoteli na terenie Hurghady odbieramy między 1 a 2:40 w nocy. Powrót z Kairu jest po 23. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, po wejściu do autokaru. Płaci się rezydentowi, który jedzie z Wami autokarem.

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jak blisko piramid będziemy?

Piramidy będziecie mieć na wyciągnięcie ręki w cenie wycieczki. Wejście do środka piramid jest dodatkowo płatne. Można sprawdzić ceny w artykule Zwiedzanie piramid - cena

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat jednodniowej wycieczki do Kairu skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +48791295430. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zdjęcia z wycieczki pod piramidy

Lubisz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszymi artykułami

Internet w Egipcie
Kair czy Luksor - którą wycieczkę wybrać?

Pytanie „Kair czy Luksor?” często pojawia się u naszych turystów, zwłaszcza tych , którzy przylatują do Egiptu tylko na tydzień. Obie wycieczki bardzo kuszą, ale co wybrać Kair czy Luksor?

Zwiedzanie piramid – cena
Ile kosztuje wejście do środka piramid?

Podczas wakacji w Egipcie najpopularniejszym miejscem do zwiedzania są piramidy. Jeżeli chcielibyście poznać wnętrze tych starożytnych budowli wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Muzuem Egipskie w Kairze - zdjęcia
Muzuem Egipskie w Kairze - zdjęcia

Obejrzyj galerię zdjęć z Muzeum Egipskiego w Kairze. Mumie, starożytne sarkofagi, biżuteria.

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Wycieczka do Luksoru (1 dzień busem)
Wycieczka do Luksoru (1 dzień busem)
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Wycieczka do Doliny Królów(1 dzień busem)
Wycieczka do Doliny Królów(1 dzień busem)
polskojęzyczny przewodnikod ok. 4.00 do ok. 22.00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
polskojęzyczny przewodnikod 14:00 do 18:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Wycieczka do Starego Kairu - Opinie turystów 2 pozytywnych opinii

Skorzystaliśmy z dwóch wycieczek - Stary Kair oraz quady po południu z czego zarówno z jednej jak i drugiej jesteśmy mega zadowoleni. Szybki kontakt, wiele pomocy czy to ze strony Pani Marty czy przewodników, a same wycieczki cudowne, w miłej atmosferze i gwarantujące niezapomniane wspomnienia. Jeśli tu wrócimy bez zastanowienie skorzystamy z proponowanych usług ponownie.
Julia
20-10-2022
Byłem na wycieczce do Kairu 04.10.22. Najmocniejszym punktem okazało się to, czego obawiałem się najbardziej, czyli transfer do i z Hurghardy. Przy kolejnym pobycie w Egipcie, to biuro będzie moim pierwszym wyborem w zapisaniu się na kolejne wycieczki o ile ceny nadal będą konkurencyjne. Bus zepsuł się, ale w ciągu pół godziny został podstawiony kolejny. Jedyną rzeczą jaką poprawiłbym, to aby kierowca próbował zmniejszać opóźnienie. Licząc od hotelu do hotelu, wycieczka trwała ponad 24 godziny, ale było warto.
Przemek
07-10-2022
Jarek
09.04.2021

Zarezerwuj wycieczkę Stary Kair + Piramidy

Podanie numeru pokoju jest wymagane, bo kierowcy odbierają Was z hotelu podając numer pokoju. Jeśli jeszcze nie jesteście zakwaterowani w hotelu, numer pokoju proszę dosłać max dzień przed wycieczką by potwierdzić rezerwację
whatsapp messanger