40$ Cena od osoby dorosłej
Nurkowanie intro w Hurghadzie
polskojęzyczny przewodnik
od ok. 8.00 do ok. 16.00
dla chętnych zdjęcia

Hurghada to doskonały wybór miejsca na nurkowanie. Ciepła woda, zapierające dech w piersiach widoki i przystępne ceny. Spróbuj a zakochasz się w podwodnym świecie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, nie musisz umieć pływać. Wystarczy w miarę dobra kondycja fizyczna, a z pewnością wraz z naszymi profesjonalnymi instruktorami uda Ci się zanurzyć się pod wodę.

Nurkowanie Hurghada dla początkujących jest wycieczką przeznaczoną dla osób, które nie mają certyfikatów nurkowych. Program wycieczki to dwa zejścia pod wodę z instruktorem. Podczas podróży do pierwszej rafy prowadzony jest instruktaż dotyczący poruszania się pod wodą, oddychania oraz jak porozumiewać się z instruktorem pod wodą. Po pierwszym nurkowaniu serwowany jest lunch oraz napój gazowany dla każdego uczestnika. Gdy statek jest zacumowany w pobliżu raf koralowych można snurkować, na statku dostępne są cały czas maski, rurki oraz płetwy. To, co znajduje się pod wodą często przerasta Państwa oczekiwania, nie na darmo mówi się, że być w Egipcie i nie zanurkować to tak samo jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla!

Jaka jest cena nurkowania w Hurghadzie dla dzieci?

Dzieci płacą tyle samo co dorośli. Osoby nienurkujące płacą 30$.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Nurkowanie odbywa się codziennie w języku angielskim. Proszę o kontakt by ustalić dzień nurkowania po polsku w dogodnym terminie

W cenie wycieczki

 • polskojęzyczny opiekun
 • opieka licencjonowanego instruktora
 • transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • rejs statkiem
 • pianka do nurkowania
 • lunch
 • napoje

Dodatkowo płatne

 • napiwki
 • zdjęcia z nurkowania
 • transfer z El Gouny, Sahl Hasheesh, Makadi Bay i z Safagi $10 od osoby(przy grupach od 4 osób wzwyż 5$ od osoby)

Co warto zabrać?

 • ręcznik
 • maski, płetwy Dlaczego? Kliknij
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • ciepłą bluzę (zimą noce są chłodne, latem klimatyzacja mrozi dość mocno)
 • nie ma konieczności zabierania paszportu

Nurkowanie Hurghada dla początkujących - o czym warto pamiętać?

Podczas nurkowania przede wszystkim warto pamiętać by zachować spokój pod wodą. Nie należy się stresować. Cały czas jesteście pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Z jednym instrukotrem schodzi maksymalnie dwie osoby pod wodę w tym samym czasie. A jeśli jest taka potrzeba może to być również tylko jedna osoba z instruktorem. Pod wodą nie wykonujcie gwałtownych ruchów, nie próbujcie uśmiechać się czy mówić pod wodą. Do komunikacji z instruktorem służą gesty, które zostaną Wam zaprezentowane podczas instruktażu.

Nurkowanie intro - najczęściej zadawane pytania:

Czy jeśli nie umiem pływać mogę nurkować?

Oczywiście! Umiejętność pływania nie jest wymagana przy nurkowaniu. Co więcej nurkowanie jest często dużo lepiej odbierane przez osoby, które nie umieją pływać / boją się wody, niż snurkowanie z maską i rurką.

Czy mogę nurkować jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłem?

Jak najbardziej! Nurkowanie dla początkujących tzw nurkowanie intro, to właśnie nurkowanie dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w nurkowaniu (albo mają niewielkie).

Ile lat musi mieć dziecko by móc zanurkować z butlą?

Przynajmniej 8 lat.

Kiedy nie mogę zanurkować?

24h przed lotem samolotem nie można nurkować.

Czy każdy może nurkować z butlą?

Przed każdym nurkowaniem wymagane jest wypełnienie oświadczenia medycznego PADI (można je pobrać tutaj). Zachęcam do zapoznania się z tym oświadczeniem przed wykupieniem nurkowania. By móc zanurkować bez dodatkowej opinii od lekarza na każde z podanych w oświadczeniu pytań należy odpowiedzieć "nie". Jeśli macie wątpliwości czy możecie zanurkować, napiszcie do nas.

Jeżeli dana osoba nie ma przeciwskazań zdrowotnych wymienionych w oświadczeniu, ma ukończone 8 lat i nie będzie lecieć samolotem w ciągu 24h po nurkowaniu dla początkujących, może zanurkować z butlą.

Na jaką głębokość się zanurzymy?

Standardowo na nurkowaniu dla początkujących schodzi się na 5-6m. Aczkolwiek indywidualnie podchodzimy do każdej osoby, więc jeśli ktoś się bardzo boi, to zanurzamy się mniej, jeśli ktoś bardzo dobrze sobie radzi w wodzie, to zanurzenie jest na większą głębokość.

Ile osób schodzi pod wodę z jednym instruktorem w tym samym czasie?

Maksymalnie dwie osoby w tym samym czasie, ale zazwyczaj jest to jeden instruktor na jedną osobę.

Dlaczego warto zabrać na nurkowanie swoją maskę, rurkę i płetwy skoro na statku są one dostępne za darmo?

Jeśli macie swoją maskę czy płetwy to warto je zabrać ze względu na to, że są do Was dopasowane. Płetwy, pomimo tego samego rozmiaru, bywają ciaśniejsze i luźniejsze, zależnie od tego kto w nich poprzednio pływał i jak długo są eksploatowane. Dodatkowo jeśli zwykle snurkujecie w masce na całą twarz, warto wiedzieć, że na statku dostępne są tylko maski z rurkami, nie ma masek na całą twarz.

Czy nurkując w Hurghadzie zobaczę delfiny?

Delfiny zdarzają się co jakiś czas. Nigdy nie gonimy delfinów statkiem nurkowym. Czasem poprostu przypływają w miejsca gdzie statek jest zacumowany. Zwykle są wtedy bardzo zainteresowane nurkami i pływają wokół nas przez kilka chwil. Warto pamiętać, że delfinów nie należy zaczepiać. Nie wolno ich dotykać, czy gonić. Możemy za to podziwiać je z bliska, tak jak na załączonym filmie

Jak długo trwa nurkowanie?

Nurkowanie dla początkujących to dwa zejścia pod wodę po około 20 minut. Czas, który dana osoba jest pod wodą, jest jednak uzależniony głównie od danej osoby. Jeśli ktoś czuje się swobodnie pod wodą, dobrze sobie radzi z nurkowaniem, jest pod wodą dłużej niż osoba, która np. ma problem z regulowaniem ciśnienia w uszach.

Jak długo trwa wycieczka?

Rejs na nurkowanie trwa od ok 8 rano do ok 15-16. Z hoteli odbieramy oczywiście odpowiednio wcześniej, zwykle między 7 a 7:30, zależnie od położenia hotelu.

Dlaczego wycieczka trwa prawie cały dzień, skoro nurkujemy tylko dwa razy po 20 minut?

Przede wszystkim do rafy trzeba dopłynąć zanim rozpocznie się nurkowanie. Poza tym tj. w odpowiedzi na pytanie nr 3, pod wodę schodzi maksymalnie 2 osoby z jednym instruktorem w tym samym czasie. Instrukorów jest kilku, ale przy 20 osobach nurkujących, z pewnością nie będzie 10 instruktorów. Na nurkowanie schodzi się więc po kolei, a osoby, które akurat nie nurkują w danym czasie mogą snurkować z maską i rurką. Poza tym na statku jest też obiad między jednym a drugim zejściem na nurkowanie, a po obiedzie przerwa przed zejściem pod wodę.

Czy osoba, która nie chce nurkować może uczestniczyć w rejsie?

Tak, na rejsie mogą być osoby towarzyszące, które będą jedynie snurkowały z maską i rurką. Cena wycieczki jest w tym wypadku niższa - 30$

Czy organizowane są też nurkowania dla osób posiadających certyfikaty?

Oczywiście, zapraszamy do kontaktu!

Czy nurkowanie w Hurghadzie odbywa się w czasie covid-19?

Tak, nurkowanie odbywa się. Jednak na statku jest maksymalnie 50% standardowego obłożenia. Więc jest o 50% mniej osób, niż było przed covid-19

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to kierowcy.

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki. Zwykle dopiero na statku. Płaci się Polce, która robi instruktaż przed nurkowaniem.

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

Czy podczas nurkowania są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat wycieczki "Nurkowanie Hurghada dla początkujących" skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +48791295430. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Nurkowanie Hurghada zdjęcia

Wszystkie poniższe zdjęcia z nurkowania są naszego autorstwa. Zrobione właśnie podczas nurkowania dla początkujących w Hurghadzie. Te osoby, które widzicie na zdjęciach w towarzystwie instruktorów to nie są profesjonalni nurkowie, ale osoby, które nurkowały pierwszy raz w życiu. Jak sami widzicie, świetnie sobie radzą i cały czas są pod dobrą opieką. Część z tych osób posiada obecnie certyfikaty nurkowe, bo po pierwszym nurkowaniu w naszym towarzystwie zakochały się w tym sporcie, ale na poniższych zdjęciach uwiecznione zostały początki ich przygody z nurkowaniem.

Na dowód, że dzieci też mogą nurkować, zobaczycie też poniżej zdjęcie nurkującego 9latka. A dla tych, którzy zastanawiają się, co można pod wodą robić, dołączmy też zdjęcie pierścionka z oświadczyn pod wodą.

Lubisz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszymi artykułami

Jak przygotować się do nurkowania dla początkujących?

Nadszedł w końcu ten dzień, gdy zdecydowałeś się na nurkowanie z butlą? Wspaniale! By móc w pełni wykorzystać ten czas zapoznaj się z naszymi podpowiedziami jak się przygotować do nurkowania dla początkująch w Hurghadzie.

Ciekawostki o delfinach

Delfiny to niesamowite zwierzęta, które możecie zobaczyć na własne oczy przyjeżdżając na wakacje do Egiptu. Dziś mamy dla Was dpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i garść ciekawostek o delfinach

Zaręczyny w Egipcie
Zaręczyny w Egipcie

W zeszłym tygodniu był z nami młody chłopak, który wpadł na świetny pomysł oświadczyn pod wodą! Podczas rejsu na nurkowanie dla początkujących postanowił poprosić wybrankę swojego serca o rękę.

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Dom Delfinów Hurghada – Pływanie z delfinami
Dom Delfinów Hurghada – Pływanie z delfinami
polskojęzyczny przewodnikod 9:00 do 16:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Quad Safari z Hurghady rano
Quad Safari z Hurghady rano
od 8:00 do 12:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
Zwiedzanie Hurghady – City Tour Hurghada
polskojęzyczny przewodnikod 14:00 do 18:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Nurkowanie Hurghada - Opinie turystów 9 pozytywnych opinii

Byliśmy na 3 wycieczkach. Kair z piramidami, nurkowanie, Luksor z doliną królów... Powiem szczerze, że mogę z czystym sercem polecić. Po pierwsze różnica na tych wycieczkach z El Sahel, a wycieczkami u Rezydenta Sun Fun to około...1000zl. (4 osoby) Po drugie obsługa profesjonalna, piloci wycieczek to Egiptolog czy Archeolog... bardzo duża wiedza. Co do nurkowania, jedyny zgrzyt to brak instruktora mówiącego po Polsku. Jednak obsługa profesjonalna i bardzo fajna atmosfera na statku. Polecam. Gdy był problem z otrzymaniem zdjęć z nurkowania, Marta osobiście się zaangażowała i - mimo kilku dni opóźnienia- dostaliśmy wszystkie zdjęcia. Ogólnie bardzo polecam. Dobra jakość za niższą cenę
Jaro
17-08-2021
Podczas mojej pierwszej wizyty w Hurghadzie skorzystałam z 3 wycieczek oferowanych przez El Sahel Travel. Brałam udział w nurkowaniu dla początkujących, skorzystałam z jednodniowej wycieczki do Kairu (Muzeum Egipskie i Piramidy) oraz ze zwiedzania Hurghady. Wszystkie wycieczki były zorganizowane w bardzo profesjonalny sposób. Busy, odbierające podróżnych spod hoteli, były bardzo punktualne. Polskojęzyczna i bardzo sympatyczna obsługa podczas każdej wycieczki. Wygodny kontakt z prowadzącymi biuro za pomocą WhatsApp. Gorąco polecam i sama z pewnością będę korzystać w przyszłości! :)
Anna N
21-06-2021
Polecam każdemu ! Byłem na wycieczce Kair/Giza oraz na nurkowniu w Hurghadzie! Niesamowite przeżycia (nie do opisania słowami) , świetna organizacja, świetny kontakt z Martą, przewodnicy bez najmniejszych zarzutów - jak dla mnie 10/10! Pozdrawiam
Michał
10-12-2020
Wycieczki z biurem El Sahel – profesjonalne. Wszystko zgodnie z opisem. Przewodnicy świetnie mówią po polsku. Byliśmy sporą grupą i każdy z nas był zadowolony. Skorzystaliśmy z wycieczki do Kairu, Luksoru i po Hurghadzie, a znajomi też z nurkowania. Wszystko super. Marta sympatyczna, pokazała nam zakątki Hurghady, opowiedziała o obyczajach. ? Znajomi w ostatniej chwili skorzystali z wycieczki na safari od „naganiacza” w hotelu i żałowali. Polecamy biuro i sympatyczną Martę- nie ma się czego obawiać i nie warto przepłacać ureydenta! Pozdrawiamy Martę i Egipt!
Joanna
20-07-2020
Szybki kontakt , bezproblemowe złożenie i przyjęcie oferty i znakomite wycieczki . Były trzy (quady , nurkowanie i wycieczka po mieście ). Wszystkie punktualne ! Marta jest rzeczowa , miła i bardzo profesionalna ! Wycieczki sprawiły dużo frajdy ! POLECAM ! ! !
Aleksander
27-01-2020
Było super, byliśmy w 6 na 3 wycieczkach. LUKSOR PO HURGHADZIE I NURKOWANIE polecam wszystkim. Wszystko bardzo profesjonalnie i interesująco. Gorąco polecam
Klaudia
22-01-2019
Super wycieczka do Luxoru. Nurkowanie super atrakcja i zwiedzanie Hurghady z Martą na najwyższym poziomie . Polecam
Jacek
22-01-2019
Profesjonalne podejście, wycieczki na najwyższym poziomie pomoc przy wyborze. Jednym slowem nie mogliśmy trafić lepiej, jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem POLECAMY!!! Luxor, wycieczka po Hurghadzie oraz nurkowanie to wycieczki z których skor
Justyna
22-01-2019
Konrad
22.01.2020

Mimo że nie nurkowałam, bo panicznie boję się wody to cała wycieczkę oceniam maksymalnie wysoko! Wykwalifikowaną obsługa statku zadbała o najmniejsze szczegóły, dzięki czemu każdy mógł czuć się bezpiecznie. Profesjonalne podejście nurków do każdego z osobna bardzo mnie zaskoczyło. Wszystko co należy robić pod wodą, jak i to,czego nie należy zostało doskonale wytłumaczone przez polską przewodniczkę. Popłynęłam jedynie jako osoba towarzysząca męża, a teorię mam już w małym paluszku 😉 kiedy zniknął pod wodą nie martwiłam się ani chwili, ponieważ przez cały swój czas był pod opieką wykwalifikowanego nurka. W pobliżu pod wodą był także fotograf z łodzi. Również wyśmienity nurek. Po całej atrakcji można kupić pakiet zdjęć i film. To bardzo duże udogodnienie jeśli ktoś nie posiada swojego sprzętu by uwiecznić te magiczne chwile. Lunch na statku smaczny. Nie byliśmy głodni. Relaks na łodzi wyjątkowo przyjemny nawet dla takich przeciwników wody jak ja ? z pewnością warto skorzystać. Pod koniec sama zastanawiałam się nad tym,czy nie zanurkować! Nie trzeba do tego umieć pływać! Atrakcją rejsu jest również samodzielne snurkowanie na otwartym morzu. Przepiękna rafa dostarcza doskonałych emocji i doznań estetycznych. Polecam skorzystać! Naprawdę warto. Sama organizacja też 5/5. Wsiadamy pod hotelem i wracamy pod tenże po wycieczce. Niczym nie należy się martwić. Instruktorka Sławka wspaniała ???

Ewa i Paweł
21.12.2018

Pomimo niemłodego już wieku to była moja pierwsza wizyta w Egipcie. Postanowiłem wykorzystać ją w pełni. Pierwsze na mojej liście było pierwsze w życiu nurkowanie. Wspaniała sprawa. Polecam wszystkim. Zupełnie nie ma się czego bać, choć sam miałem pietra przed zejściem do wody. Widoki zapierające dech w piersiach

Jan
21.11.2017

Zarezerwuj wycieczkę Nurkowanie Intro

Podanie numeru pokoju jest wymagane, bo kierowcy odbierają Was z hotelu podając numer pokoju. Jeśli jeszcze nie jesteście zakwaterowani w hotelu, numer pokoju proszę dosłać max dzień przed wycieczką by potwierdzić rezerwację