Glass Boat - Hurghada

15$ Cena od osoby dorosłej
Glass Boat Hurghada
przewodnik
od ok. 10.00 do ok. 13.00
Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Glass Boat Hurghada to około 3-godzinna wycieczka na której będziecie mieli okazję zobaczyć podwodny świat przez panoramiczne okna statku. Po dopłynięciu do rafy turyści są zapraszani na niższy pokład statku skąd mogą obserwować rybki i rafę koralową.

Następnie dopływamy do stacji snurkowej, na którą się przesiadamy. Tam możecie snurkować (sprzęt do snurkowania - maski, rurki, płetwy są do wypożyczenia za darmo), opalać się na górnym pokładzie, robić zdjęcia. Na stacji znajduje się mini restauracja oraz sklep z których można odpłatnie korzystać, a także darmowy niewielki basen dla dzieci.

Wycieczka na glass boat jest idealną propozycją dla osób, które nie chcą, bądź nie mogą, wejść do morza, a chciałyby zobaczyć rafę.

youtube

Jaka jest cena wycieczki Glass Boat Hurghada dla dzieci?

Dzieci do 6 lat jadą na wycieczkę za darmo. Dzieci między 6 a 12 lat płacą połowę ceny.

W jakie dni odbywa się wycieczka?

Glass Boat wypływa codziennie z przewodnikiem w języku angielskim i rosyjskim. Proszę o kontakt by ustalić dzień wycieczki po polsku w dogodnym terminie

W cenie wycieczki

 • transfer z i do hotelu na terenie Hurghady
 • sprzęt do snorklingu (maska, rurka, płetwy)

Dodatkowo płatne

 • napiwki
 • bar na stacji
 • zdjęcia/filmy kupione od fotografa na statku
 • napoje, chipsy, lody kupione w "wodnym supermarkecie"
 • transfer z El Gouny 9$ od osoby, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Safagi i z Soma Bay - 5$ od osoby
  Czasami na rejsy wypływamy z Makadi i Safagi, ale wtedy cena wycieczki również wynosi 20$ od osoby dorosłej, połowę za dziecko w wieku 6-12lat.

Co warto zabrać?

 • ręczniki (jeśli będziecie wchodzić do wody)
 • aparat
 • krem z filtrem
 • nakrycie głowy
 • własny sprzęt do snorkelingu
 • zimą (od listopada do marca) warto wziąć ciepłą bluzę, najlepiej z kapturem
 • zimą można zabrać własną piankę do snurkowania
 • nie ma konieczności zabierania paszportu

Glass Boat – o czym warto pamiętać?

Najważniejsze by pamiętać, że podczas wycieczek, na których snurkujemy, zachowujemy ostrożność aby się nie zranić o rafę. Rafy koralowej nigdy nie dotykamy i nie niszczymy. Nie stajemy na niej, nie urywamy kawałków. Rafa koralowa odbudowuje się bardzo powoli, a niesamowicie szybko można ją zniszczyć.

Glass Boat FAQ - najczęściej zadawane pytania:

Czy podczas tego rejsu rzeczywiście można zobaczyć rafę koralową i egzotyczne ryby?

Oczywiście! Statek płynie w miejsce gdzie jest rafa i tam dryfuje przez jakiś czas. Okna, przez które ogląda się podwodne życie są dość duże, więc bez problemu można oglądać rybki i rafę.

Czy na tej wycieczce możemy zobaczyć delfiny?

To jest prawdopodobne, aczkolwiek nie zdarza się zbyt często. Jeśli bardzo Wam zależy na zobaczeniu delfinów, mamy w ofercie rejs do Domu Delfinów, gdzie prawdopodobieństwo zobaczenia tych wspaniałych zwierząt jest bardzo wysokie.

Z którego portu wypływa glass boat?

Glass Boat wypływa z Nowej Mariny, znajdującej się w Sakali (centrum Hurghady), niedaleko meczetu El Mina i targu rybnego.

Jak poznam bus/ autokar, który po mnie przyjedzie?

Osoba, która po Was przyjeżdża, ma Wasz numer pokoju i powinna go podać jako pierwsza. Jeżeli będziecie mieli problem ze zrozumieniem numeru pokoju, pokaże Wam ten numer w telefonie. Nie zawsze z hotelu odbierają Was osoby polskojęzyczne. Często są to wyłącznie kierowcy.

O której jest wyjazd z hotelu/ powrót?

Na glass boat z hoteli na terenie Hurghady odbieramy zwykle między 9 a 10 rano. Powrót z rejsu jest około 13:15-14. Po podaniu hotelu potwierdzimy dokładną godzinę wyjazdu.

Kiedy i komu mamy zapłacić za wycieczkę?

Płatność jest podczas wycieczki, zwykle dopiero na statku. Płacimy przewodnikowi, który z Wami będzie.

Czy za wycieczkę można zapłacić inną walutą / kartą / przelewem?

Przyjmujemy płatność w dolarach, euro, funtach brytyjskich, funtach egipskich. Przeliczamy cenę wycieczki po aktualnym kursie i zaokrąglamy do pełnego euro, funta brytyjskiego bądź pięciu funtów egipskich. Nie akceptujemy płatności kartą. W wyjątkowych sytuacjach możemy zaakceptować płatność przelewem, choć preferujemy gotówkę.

Czy podczas wycieczki są ukryte koszty?

Poza pozycjami zawartymi w liście "Dodatkowo płatne" nie ma na wycieczce żadnych dodatkowych kosztów. Kupowanie zdjęć od fotografa, zakupy w restauracji na stacji snurkowej nie są obowiązkowe. Tylko jeśli jesteście zainteresowani skorzystaniem ze wspomnianych usług jest to związane z dodatkową opłatą. Napiwki również nie są wymagane, aczkolwiek miło widziane w Egipcie. Jeśli jesteście zadowoleni z obsługi z pewnością będzie im bardzo miło jeśli docenicie pracę załogi na statku napiwkiem.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat Glass Boat Hurghada skontaktuj się z nami mailowo na info@elsaheltravel.pl, na facebooku El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady, bądź na Whatsappie pod numerem +48791295430. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zdjęcia z wycieczki Glass Boat Hurghada

Wycieczki, które również mogą Cię zainteresować...

Dom Delfinów Hurghada – Pływanie z delfinami
Dom Delfinów Hurghada – Pływanie z delfinami
polskojęzyczny przewodnikod 9:00 do 16:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.
Nurkowanie Hurghada – dla początkujących
Nurkowanie Hurghada – dla początkujących
polskojęzyczny przewodnikod 9:00 do 16:00
Sahara Park z Hurghady - Mega Safari
Sahara Park z Hurghady - Mega Safari
polskojęzyczny przewodnikod 13:00 do 19:00Zniżka dla dzieci do 12 r.ż.

Glass Boat Hurghada - Opinie turystów 2 pozytywnych opinii

Byłam na 2 wycieczkach z biurem El Sahel Travel. Jedna to Glass boat, a druga do Hurghady ze zwiedzaniem miasta. Obie były bardzo dobrze zorganizowane i bardzo udane. Świetny pilot bardzo dobrze mówiący po polsku z bardzo dużą wiedzą na temat odwiedzanych obiektów i w ogóle Egiptu, którą się z nami dzielił. Kontakt z biurem bez problemu przez what's up. Polecam każdemu biuro El Sahel Travel.
Małgorzata
21-10-2022
Jesteśmy zadowoleni z organizacji wycieczki (Glass Boat). Polecam wszystkim którzy rozważają zakup wycieczek fakultatywnych u rezydentów u hotelu
Sebastian
01-11-2021

Zarezerwuj wycieczkę Glass Boat

Podanie numeru pokoju jest wymagane, bo kierowcy odbierają Was z hotelu podając numer pokoju. Jeśli jeszcze nie jesteście zakwaterowani w hotelu, numer pokoju proszę dosłać max dzień przed wycieczką by potwierdzić rezerwację
whatsapp messanger