El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady

Poznaj Egipt, zdobądź niezapomniane doświadczenia

Sprawdź ofertę wycieczek

Hurghada (Hurgada) - turysytczne miasteczko w Egipcie

Hurghada już od kilku ładnych lat cieszy się popularnością wśród polskich turystów. Zupełnie nie ma się czemu dziwić. To przyjazne miasteczko łączy w sobie turystyczny kurort i egipskiego ducha. Z jednej strony mamy wspaniałe hotele, marinę, a z drugiej egipskie lokalne uliczki, targi.

Niestety w Hurghadzie nie uda Wam się obejrzeć żadnych zabytków. Hurghada to bardzo młode miasto. Dopiero na początku lat 80. XX wieku wraz z przypływem turystów zaczęło się rozwijać. Wcześniej była tu wioska rybacka, a na większości terenów, na których dziś możecie oglądać hotele, sklepy, meczety, jeszcze nie tak dawno rozciągała się pustynia.

Nieopdal Hurghady znajdują się takie miejscowości jak : El Gouna, Sahl Hasheesh, Makadi, Safaga, Soma Bay. Warto zapamiętać, że to nie są dzielnice Hurghady, pomimo iż niektóre biura tak je właśnie przedstawiają. Ma to spore znaczenie zwłaszcza dla osób, które przylatując do Hurghady planują korzystać z wycieczek fakultatywnych , bo do więkoszości z nich jest dopłata za transfer.

Hurghada