Polak przed nurkowaniem dla początkujących

Nadszedł w końcu ten dzień, gdy zdecydowałeś się na nurkowanie z butlą? Wspaniale! By móc w pełni wykorzystać ten czas zapoznaj się z naszymi podpowiedziami jak się przygotować do nurkowania dla początkująch w Hurghadzie.

Sprawdź swój stan zdrowia

Przed każdym nurkowaniem wymagane jest wypełnienie oświadczenia medycznego PADI (można je pobrać tutaj). Zachęcam do zapoznania się z tym oświadczeniem przed wykupieniem nurkowania. By móc zanurkować bez dodatkowej opinii od lekarza na każde z podanych w oświadczeniu pytań należy odpowiedzieć "nie". Jeśli macie wątpliwości czy możecie zanurkować, napiszcie do nas albo skonsultujcie z lekarzem.

Picie alkoholu przed nurkowaniem

Przede wszystkim daruj sobie imprezowanie i picie alkoholu dzień przed nurkowaniem. Jeśli w dniu nurkowania na morzu będą fale i tak będziesz się czuł prawie jak „pijany”, a przynajmniej nie spędzisz całego dnia śpiąc na górnym pokładzie, z głową spuszczoną za burtę czy w toalecie. Po nurkowaniu będziesz miał jeszcze sporo czasu na korzystanie z all inclusive.

Pełen relaks

Dużo przyjemniej spędzisz dzień na nurkowaniu jeśli poprzedniej nocy dobrze się wyśpisz i odpoczniesz. Pełen sił i energii będziesz mógł w pełni wykorzystać swoje głębinowe doznania.

W dniu nurkowania zjedz lekkostrawne śniadanie. Nie eksperymentuj z kulinarnymi nowościami. Z pewnością nie chciałbyś poczuć nagłej potrzeby skorzystania z toalety gdy znajdujesz się kilka metrów pod wodą.

Co zabrać na nurkowanie

Jeśli masz swój sprzęt do snurkowania (maska, rurka, płetwy) zabierz go ze sobą na statek. Koniecznie zabierz ręcznik i strój kąpielowy. Nurkujemy w piankach, ale piankę zakłada się na strój. Jeśli nurkujesz w Egipcie w okresie zimowym (listopad – marzec) weź ze sobą ciepłą bluzę, najlepiej z kapturem, skarpetki, czy nawet długie spodnie. Pamiętaj, że na morzu bywa wietrznie, a zimą wiatr, nawet w Egipcie, jest chłodny.

Nie stresuj się! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z nurkowaniem nie krępuj się napisać do nas. Każde pytanie jest mile widziane. Wasz komfort na nurkowaniu jest naszym priorytetem.