Koronawirus zapanował nad światem. Na szczęście w Egipcie wciąż nie czuć aż tak bardzo jak szalone czasy nastały. Choć nasze egipskie portfele ucierpiały mocno. Przecież Egipt to przede wszystkim turystyka, a turystyka nie jest teraz niestety w najlepszej formie.

Czy wycieczki fakultatywne wciąż się odbywają?

Najważniejsza informacja jest taka, że El Salel Travel cały czas organizuje wycieczki. Praktycznie wszystkie wycieczki się odbywają.

Wycieczki zawieszone do odwołania z powodu koronawirusa :

Wycieczka do Kairu / Luksoru - nowe wymagania

Przez jakiś czas by móc pojechać na wycieczkę do Luksoru czy Kairu należało mieć wynik testu PCR zrobionego w Polsce bądź dokument potwierdzający zrobienie testu na lotnisku w Egipcie. Ale obecnie wyniki testów ani potwierdzenie szczepienia nie są wymagane by móc pojechać do Kairu czy Luksoru

Wycieczka do Kairu / Luksoru - dodatkowe korzyści

W czasach koronawirusa grupy jeżdzące do Kairu i Luksoru są bardzo małe. W związku z czym dużo wcześniej wracacie z obu wycieczek. Przewodnik może odpowiedzieć na większą ilość Waszych pytań. Macie niepowtarzalną szansę na wspaniałe zdjęcia spod piramid, świątyni Karnak czy świątyni Hatszepsut, na których nie ma innych ludzi w tle!

Obostrzenia dotyczące zwiedzania atrakcji

W Kairze zamknięta jest Sala Mumii. Można wejść do dwóch piramid - piramidy Cheopsa (największej) i piramidy Chefrena (średniej). Jest to dodatkowa atrakcja podczas wycieczki do Kairu, związana z dodatkowym kosztem

Zmiany w wycieczkach na safari

W czasach koronawirusa na safari nie ma shishy (fajki wodnej), ani minizoo. Wciąż odbywają się przejażdżki na wielbłądzie.

Meczet w Hurghadzie zamknięty dla turystów

W związku z koronawirusem meczet El Mina, który zwiedzany był podczas city tour po Hurghadzie, nie jest dostępny dla turystów. Przez wejściem do meczetu kobiety wypożyczały specjalne stroje, które przechodziły z rąk do rąk, co w obecnych czasach nie byłoby najlepszym pomysłem. Wciąż jesteśmy przed meczetem podczas wycieczki na zwiedzanie Hurghady, ale nie wchodzimy do środka.

Maseczki w Egipcie

Noszenie maseczek na tę chwilę jest obowiązkowe w autokarach, busach, taksówkach i sklepach. Bardzo niewiele osób nosi maseczki, ale zawsze warto mieć przy sobie, na wypadek gdyby była potrzeba założenia. Np podczas zwiedzania Hurghady by wejść do Kościoła Koptyjskiego należy mieć założoną maseczkę.