cena zwiedzania piramid

Pytanie „Kair czy Luksor?” często pojawia się u naszych turystów, zwłaszcza tych , którzy przylatują do Egiptu tylko na tydzień. Obie wycieczki bardzo kuszą, ale trwają cały dzień i wiążą się ze spędzeniem kilkunastu godzin w autobusie. Co więc wybrać Kair czy Luksor?

Większość osób na pierwszy rzut myśli o Kairze. Wiadomo – być w Egipcie i nie zobaczyć osławionych piramid, to tak jakby w tym Egipcie w ogóle nie być. Te starożytne budownle rzeczywiście mają sporo uroku i zachycają swą długowiecznością. Za dodatkową opłatą można wejść do środka piramid (zobacz: zwiedzanie piramid – ceny)

Dodatkowo podczas wycieczki do Kairu można zwiedzić Muzeum Egipskie, a tam obejrzeć kilkutysiącletnie eksponaty. Słynna złota maska, kolekcja portretów fajumskich, królewskie mumie, oraz posągi faraonów to tylko nieliczne z ponad stu tysięcy perełek Starożytnego Egiptu, które znajdują się w kairskim muzeum.

Z drugiej strony Kair odstrasza większą odległością od Hurghady czy Marsa Alam, oraz wszechobecnym… brudem.

Do Luksoru jest dużo bliżej niż do Kairu, ale w podróży spędza się niestety podobną ilość czasu, bo do Kairu jest lepsza droga. Po trasie można zobaczyć zwykłe egipskie codzienne życie, małe chatki, biedę, ale też piękną zieloną roślinność.

Ponadto świątynia Karnak oraz świątynia Hatszepsut, a także Dolina Królów, często robią na turystach dużo większe wrażenie niż piramidy. Podczas wycieczki do Luksoru można wejść w cenie wycieczki zarówno do świątyni Karnak, jak i świątyni Hatszepsut, a także trzech grobowców w Dolinie Królów.

Decyzja niestety nie jest jednoznaczna i moim zdaniem, warto wybrać się zarówno do Kairu, jak i Luksoru, bo te wycieczki poniekąd się uzupełniają.

Dla osób, które wybierają się na wakacje do Marsa Alam mamy w ofercie wycieczkę łączoną – Kair + Luksor, która pozwala osobom zainteresowanym zarówno zwiedzeniem Kairu, jak i Luksoru, skrócić przebytą drogę o ponad 500 km.

Wycieczka trwa dwa dni. Zaczyna się wyjazdem z Marsa Alam do Kairu. Wieczorem następuje powrót z Kairu do Hurghady, a następnego dnia około 5 rano wyjazd z Hurghady do Luksoru. Dopiero z Luksoru wracacie ponownie do hotelu w Marsa Alam. Koszt wycieczki jest niemalże taki sam jak w przypadku kupowania obu tych wycieczek oddzielnie, a czas spędzony w podróży zostaje znacznie skrócony.

Jeżeli jesteście zainteresowani naszą ofertą i przebywacie obecnie w Egipcie wystarczy wysłać sms na numer 0048791295430 z nazwą hotelu, numerem pokoju, nazwiskiem oraz godziną, o której możemy do Was zadzwonić.