Egipt w grudniu

Zastanawiacie się czy warto wybrać się do Egiptu w grudniu? Postaramy się przybliżyć wam czego można się spodziewać byście mogli zdecydować czy wakacje zimą w Egipcie to dobry pomysł.

Pogoda w Egipcie w grudniu

W ciągu dnia w grudniu mamy w Hurghadzie ponad dwadzieścia stopni ciepła. Podobną temperaturę ma woda w Morzu Czerwonym. Jak na załączonym zdjęciu widać wciąż można pływać i wcale nie są konieczne pianki do snurkowania. Można też bez problemu opalać się. Koniecznie zabierzcie z Polski kremy z filtrem.

Warto pamiętać, że w Egipcie zawsze wcześnie zachodzi słońce. Latem już przed dziewiętnastą robi się ciemno, zaś zimą około siedemnastej. Pływanie w morzu i opalanie wchodzi więc zwykle w grę do godziny piętnastnej. Wieczory i noce są chłodne (dobrze zabrać ze sobą cieplejsze ubrania).

Chmury na niebie

Wiosną, latem i jesienią egipskie niebo nad Hurghadą jest niemal cały czas zupełnie bezchmurne. To właśnie zimą zdarza nam się zobaczyć na niebie trochę chmur. Ale zazwyczaj nie są to chmury deszczowe czy gradowe, tylko przyjemna bialutka "pierzynka", która dodaje uroku zdjęciom z wakacji. Denerwujące bywa gdy chmur jest sporo, a ty akurat zdecydowałeś popływać, bo zimą w Egipcie bywa wietrznie, a gdy słońce zajdzie za chmury robi się dość chłodno, ale na szczęście rzadko zdarza się duże zachmurzenie.

Idealny czas na zwiedzanie

Dzięki niższym temperaturom listopad, grudzień, styczeń i luty to najlepsze miesiące na zwiedzanie. Całodniowe wycieczki do Kairu i Luksoru cieszą się w tym okresie największą popluarnością. Długa podróż i chodzenie po starożytnych zabytkach o wiele mniej dają się we znaki przy dwudziestuparu stopniach niż przy czterdziestu, które mamy latem. Jeśli więc chcielibyście zobaczyć piramidy, starożytne świątynie czy grobowce, zima to najlepszy czas na wakacje w Egipcie.

Święta i Sylwester w Egipcie

Święta w Egipcie z pewnością nie będą białe. Zamiast śniegu, będzie was otaczać piaszczysta plaża, turkusowe morze i zielone palmy. Jednak w hotelach można poczuć świąteczny klimat. Budynki przystrojone są kolorowymi światełkami, poubierane są choinki, wystawione figurki Mikołajów.

Dodatkowym plusem spędzania tego czasu na all inclusive jest fakt, że nie musicie się martwić świątecznymi porządkami czy gotowaniem. W hotelach przygotowywana jest uroczysta kolacja wigilijna i Sylwester. Warto kupując wycieczkę sprawdzić, czy udział w tych wydarzeniach jest wliczony w cenę czy dodatkowo płatny.

Sezon truskawkowy

Co ciekawe nam, mieszkającym tu na stałe, grudzień w Egipcie kojarzy się przede wszystkim z ... truskawkami. To właśnie w tym czasie w Egipcie mamy sezon na pyszne egipskie truskawki. Za około 1$ można kupić kilogram czerwonych, soczystych owoców. Warto wybrać się w tym czasie na targ na Daharze, lub chociażby do najbliższego "warzywniaka" i za niewielkie pieniądze sprawić sobie odrobinę słodkiej przyjemności.

Warto czy nie warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto! Chętnie poznamy jednak wasze opinie. Może mieliście okazję już być w Egipcie zimą, a może chcielibyście się wybrać, ale macie wątpliwości? Napiszcie w komentarzach na co waszym zdaniem zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyjeździe do Egiptu w zimowych miesiącach.